Antalya
11.11.2021
A
GÜNDEM , YAŞAM
AÇTIĞIN YOL YOLUMUZDUR
AÇTIĞIN YOL  YOLUMUZDUR

Cumhuriyet İçin El Ele Platformu, Cumhuriyet Meydanı’nda 10 Kasım Atatürk’ü anma töreni düzenledi. Platform Sözcüsü İbrahim Daş, “Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yol yolumuzdur, mücadelesi mücadelemizdir.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti, Atatürkçü Düşünce Derneği, Eğitim-İş, Antalya Barosu gibi çeşitli partiler, meslek odaları, sivil toplum örgütleri ve derneklerin katılımıyla oluşturulan Cumhuriyet İçin El Ele Platformu, Antalya Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk’ü anma etkinliği düzenledi. Törende Ulusal Yükseliş Anıtı’na çelenk sunumu yapılıp ebedi Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşunda bulunuldu. Törene CHP Antalya milletvekilleri Çetin Osman Budak, Rafet Zeybek ve Aydın Özer, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muratpaşa Belediye Başkan Ümit Uysal CHP ve İYİ Parti il, ilçe, kadın kolu ve gençlik kol başkanları, sivil toplum örgütleri ile meslek odalarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

GÜZEL GÜNLER YAKIN

Cumhuriyet İçin Antalya El Ele Platformu Sözcüsü ADD Antalya Şube Başkanı İbrahim Daş, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygıyla minnetle anıyorum. Açtığı yol yolumuzdur, mücadelesi mücadelemiz, mücadelesini sürdürmek ve zafere ulaştırmak tarihsel görevimizdir.        83 yıldır, kurduğu bu Cumhuriyette hem şahsına hem de ilke ve devrimlerine, haksız ve hadsiz saldırılar durmadan devam etmektedir.   Şunu herkes bilmelidir ki içinde bulunduğumuz bu şartlarda Atatürkçü Düşünceden başka yollar aramak çıkmaz sokakta ısrar etmekten başka bir şey değildir. Bizler umutsuz değiliz! Parlamenter sisteme tekrar dönüşle başlayacak olan o güzel günler yakındır. Bizler bugün burada olduğu gibi her zaman ve her yerde el ele verirsek bunu başaracağımızdan hiçbir şüpheniz olmasın.”

KAZANDIRDIKLARI İLE ARAMIZDA

Ardından kürsüye gelen İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Başaran, “Bugün 10 Kasım Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan bedenen ayrılışının 83'üncü yıldönümü. O idealleri, düşünceleri, bize kazandırdıklarıyla 83 yıldır aramızda ve nice 83 yıllar aramızda olmaya devam edecek. Bugün O'nu anmak için sıradan bir gün değildir, bugün karalar bağlama günü değildir, bugün O'nu daha iyi anlamak, O'nu takip edebilmek, O'nun gibi ileri görüşlü vatansever olabilme günüdür." diye konuştu.

ANLATMAYA KİTAPLAR YETMEZ

CHP İl Başkanı Nuri Cengiz ise 10 Kasım'ların ağlama, karalar bağlama günleri olmadığını belirterek, “10 Kasım'lar Atatürk'ü anlama ve O'nun gelecek vizyonuna ilişkin nesilleri yetiştirmek için onu daha iyi tanıma günleri olmalıdır. Atatürk'ü anlatmaya ne sayfalar yeter, ne kitaplar. Atatürk strateji ustası bir askerdir, bağımsızlıkçı bir liderdir, çağın en büyük devrimcisiydi. Ne mutluyuz ki bizler onun kurduğu cumhuriyetin fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür yurttaşlarıyız" dedi.  DHA

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: