Antalya
03.11.2021
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Demiral'in ismi gençlik lokaline verildi
Demiral'in ismi gençlik lokaline verildi

Trafik kazasında hayatını kaybeden CHP Konyaaltı Gençlik Kolları Başkanı Deniz Demiral'ın ismi Konyaaltı Belediye Meclisi kararıyla Konyaaltı Belediyesi Gençlik Lokali’ne verildi.

Konyaaltı Belediyesi Kasım ayı olağan meclisi, Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Şevket Korkut’un meclis başkanlığını yaptığı toplantıda 6 gündem maddesi karara bağlandı.  CHP’li meclis üyeleri verdikleri önergeyle, 10 Temmuz’da geçirdiği trafik kazası sonrası hayatını kaybeden CHP Konyaaltı Gençlik Kolları Başkanı Deniz Demiral’ın adının belediye bünyesindeki Gençlik Lokali’ne verilmesini teklif etti.

OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

Teklif, diğer partilerin de desteğiyle oy birliğiyle kabul edildi. Gençlik Lokali’nin adı, Deniz Demiral Gençlik Lokali olarak değiştirildi.Meclis Başkanı Şevket Korkut, teklifin oy birliği ile geçmesinden ardından parti gruplarına teşekkür etti. Korkut, “Deniz kardeşimin ruhu şad olsun. Umarım bu isimle anısı ve ülkemizin güzel yarınlarına dair idealleri hep yaşar” dedi.

ÖĞRENCİLER ÇOK SEVİYOR

Akdeniz Üniversitesi'nin güney sınır komşusu olan ve Pınarbaşı Mahallesi'nde 730 ve 732 Sokak kesişiminde yer alan lokal, öğrencilerin yoğun ilgisini görüyor. Bin 35 metrekare alan üzerinde inşa edilen proje ile 200 kişilik kafeterya ve 100 kişilik bahçe oturma alanıyla toplum 300 kişi kapasiteli öğrenci lokali, 390 metrekare kapalı ve 365 metrekare yeşil alana sahip. Öğrenciler, sabah 09.00 ile akşam 20.00 saatleri arasında ders çalışma imkanı buluyor. Lokalde ders çalışan öğrencilere ücretsiz çay da ikram ediliyor. 

YARBAŞÇANDIR KÖPRÜSÜ GÜNDEME GELDİ

Meclis'te AKP grubu Yarbaşçandır köprüsünün yenilenmesini talep etti. Meclis Başkanı Korkut, bunun mecliste alınacak bir karar olmadığını belirterek konuyu Fen İşleri Müdürlüğü’ne havale etti.  Korkut, "Yapılan hizmetlerin ucu hangi siyasi partiye dokunuyor diye bakmıyoruz. Yarbaşçandır köprüsünün yenilenmesi işini ilgili birimlerimiz edecek" diye konuştu. Engin KORKMAZ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: