Antalya
14.10.2021
A
GÜNDEM , VİDEOLU HABERLER
18 saatlik kabus-VİDEO
18 saatlik kabus-VİDEO

Kemer ilçesinde çıkan orman yangını bölgede etkili olan rüzgar nedeniyle geniş alana yayıldı. Salı günü saat 18.00 sıralarında başlayan orman yangını, dün saat 12.00 sıralarında söndürüldü.

 

Kemer ilçesine bağlı Göynük Mahallesi Üçoluk Yaylası civarındaki dağlık ve sarp alanda, Salı günü saat 18,00 sıralarında orman yangını çıktı. Bölgede etkili olan rüzgar nedeniyle alevler kısa sürede geniş alana yayıldı. Antalya Orman Bölge Müdürlüğü ve Kemer Orman Şefliği ekipleri ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri müdahale için yangının olduğu alana yönlendirildi.  Havanın aydınlanmasıyla birlikte bölgeye sevk edilen 2 helikopter ve 1 uçak, söndürme çalışmalarına katıldı.

GÖYNÜK KANYONU'NA İLERLEDİ

Bölgedeki rüzgar etkisini yitirirken, yangının Antalya'nın önemli kanyonlarından biri olan Göynük Kanyonu'na doğru ilerlemeye başladı. Kemer ve Keltepe mevkiinde yayla turu yapan Rus turistler, orman yangınını görünce turu durdurup yangını ve söndürme çalışmalarını izledi. Yanan alandan yükselen dumanın fotoğrafını çeken turistlerin havadan müdahaleyi ise ilgiyle izlediği görüldü. Turistlerden İrina Pavlova, yangına çok üzüldüğünü söyledi. Moskova'dan gelen Margarita Medvediva ise “Yangın gerçekten çok kötü bir şey. Canlılar için kesinlikle çok kötü. Sönmüş gibi görünüyor" dedi.

8 HEKTAR ALAN ZARAR GÖRDÜ

Korku dolu saatlerin yaşanmasına neden olan yangın, dün saat 12.00 sıralarında kontrol altına alınarak söndürüldü. Alanda soğutma çalışmaları başladı. Yangında, yaklaşık 8 hektar alanın zarar gördü.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: