Antalya
05.10.2021
A
GÜNDEM , EĞİTİM
AÜ Hastanesi'ne 1 milyon TL bağış
AÜ Hastanesi'ne 1 milyon TL bağış

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne babası Hacı Çetin Babüroğlu adına 1 milyon lira bağış yapan  insanı Barış Babüroğlu’na, törenle teşekkür plaketi verildi.

AÜ Hastanesi'ne 1 milyon lira bağışta bulunan hayırsever iş insanı Barış Babüroğlu’na Antalya Valisi Ersin Yazıcı ve Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan’ın katıldığı törenle teşekkür plaketi verildi. Törende, Rektör yardımcıları Prof. Dr. Murat Turhan, Prof. Dr. Gülbin Arıcı, Prof. Dr. Cengiz Toker, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Yıldıray Çete, Başhekim Yardımcıları Prof. Dr. Özge Turhan, Prof. Dr. Nasuh Utku Doğan, Doç. Dr. Aslı Bostancı Toptaş, Doç. Dr. Veli Vural, Dr. Öğr. Üyesi Ali Ünal ve  Genel Sekreter Ali Evren İmre de hazır bulundu.

BİLİM ADAMLARI YETİŞECEK

Akdeniz Üniversitesi Senato Salonu’nda yapılan plaket takdim töreninde konuşan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, “Barış Babüroğlu da üniversitemiz hastanesine yaptığı bağışla, babası Hacı Çetin Babüroğlu’nun ismini ölümsüzleştirdi. Organ nakli başta olmak üzere sağlık hizmetlerinde Türkiye’ye örnek çalışmalara imza atan hastanemizin bundan sonra imza atacağı önemli başarılarında, mesleğin geleceği olan genç hekimlerin yetiştirilmesinde ve sağlık sorunu yaşayan binlerce insana umut olmasında, artık değerli hayırseverimizin de payı ve katkısı olacak. Bu vesileyle Barış Babüroğlu’na teşekkürlerimi iletiliyor, tüm hayırseverlerimizi de şükranla anıyorum. dedi.

BABÜROĞLU'NA TEŞEKKÜR

Antalya Valisi Ersin Yazıcı ise, “Babüroğlu ailesinin bu güzel bağışı üniversitemize, kentimize sağladığı katkıya teşekkür ediyorum. Bu gönül zenginliğinin diğer insanlara da sirayet etmesini ve sizin gibi kişilerin sayısının artmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: