Antalya
09.06.2021
A
ARŞİV , POLİTİKA
Bayar: Boğaçayı’nı kirlilikten kurtaralım
Bayar: Boğaçayı’nı kirlilikten kurtaralım

Yosunlarla kaplanan Boğaçayı'nda incelemelerde bulunan  AK Parti Konyaaltı İlçe Başkanı Tayfun Bayar, "Yaz aylarında bu yosun daha da artacak. Kötü kokular gelecek. Acilen temizlenmeli" dedi.

 

 AK Parti Konyaaltı İlçesi Başkanı Tayfun Bayar ve meclis üyeleri Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Boğaçayı'nda incelemelerde bulundu. Burada basın açıklaması yapan Bayar, “ Önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel'in hayata geçirdiği  Boğaçayı projesi üzerinden  2 yıl geçti. Maalesef  aradan geçen zaman zarfında Boğaçayı’nda her yer yosun topladı ve  önümüzdeki yaz aylarında bu yosun daha da artacak. Her yeri kaplayarak koku haline gelecek. Bunu bilim adamları ve akademisyenler ile de görüştüğümüzde bunun baştan çözülmesi gerektiğini ve temizlenme işlemlerinin hızlı bir şekilde yapılması gerektiğini söylediler” dedi

BOĞAÇAYI'NI KURTARALIM

Gelinen noktanın üzücü olduğunu belirten Bayar, “Bu projelerin birinci, ikinci, üçüncü etapları var.  Boğaçayı’nı bu durumdan kurtaralım. Bizim derdimiz burada eserleri yaşatmak. Çevreye ve insana daha duyarlı davranmalarını bütün belediyelerden rica ediyorum. Konyaaltı Antalya’nın en değerli ilçesidir” açıklamasını yaptı.

 BÜYÜKŞEHİR ÇALIŞMA BAŞLATTI

  Büyükşehir Belediyesi, Boğaçayı’nda yaz mevsimiyle birlikte artış gösteren, çevre kirliliğine, kokuya ve sineğe neden olan sucul bitkiler ile yüzey çöpleri temizlemek için çalışma başlatmıştı. Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’na bağlı Deniz ve Kıyı Yönetimi Şube Müdürlüğü, Boğaçayı’ndaki temizlik için Ahtapot isimli deniz yüzeyi temizleme teknesinin ardından Caretta isimli ot kesme teknesini suya indirdi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: