Antalya
29.04.2021
A
ARŞİV , POLİTİKA
Hatasını genel kurulda düzeltti
Hatasını genel kurulda düzeltti

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, dün yaptığı basın toplantısında Kırıkkale'nin Keskin İlçesi yerine Antalya Kepez İlçesini söyleyerek yaptığı hatayı TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşma içerisinde düzeltti.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, dün yaptığı basın toplantısında sözde Ermeni soykırımı iddialarına ilişkin Keskin Belediye Başkanının açıklamasını örnek vermek isterken, yanlışlıkla Kepez Belediye Başkanı demişti. Basın toplantısında yaptığı bu hatayı Özkoç, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada "Kırıkkale Keskin, Kepez değil, yanlış söylemişim" diyerek düzeltti.

CHP’li Özkoç ne demişti?

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, TBMM kürsüsünden elindeki bir belge ile“ Bu Kepez Belediye Başkanı. AKP’li Kepez Belediye Başkanı yabancı kişilerin ve misyonların da olduğu bir toplantıda video kaydı ve söylemini buradan sizlere açıklıyorum;‘Dünyanın çeşitli şehirlerinde 1915 olayları yani Ermeni katliamı olarak bahsediliyor. Bu da Türkiye’nin bir ayıbı.. Türkiye’nin bir ayıbı, ama bizler yaşamadık, sizler yaşamadınız. Yapanlar yanlış yapmışlar. Tabii ki, özür dilenmesi gerekiyor, ben özür diliyorum” açıklamalarında bulunmuştu.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: