Antalya
05.04.2021
A
GENEL , KÜLTÜR-SANAT
Büyükşehir’den tiyatrolara destek
Büyükşehir’den  tiyatrolara destek

Kentteki 6 yerel tiyatronun oluşturduğu Antalya Özel Tiyatrolar Birliği’nin oyunları Büyükşehir Belediyesi tarafından dijital platformda seyirciyle buluşturuluyor.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ile Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları (AŞT) öncülüğündeki proje kapsamında Antalya’da faaliyet gösteren 6 yerel tiyatro topluluğundan oluşan Antalya Özel Tiyatrolar Birliği kuruldu. Projeyle birlikte tiyatro ekipleri oyunlarını dijital platformda seyircilerle buluşturabiliyor.

ÖNEMLİ BİR PROJE

Çocuk tiyatrosu, gölge tiyatro, kukla yapımı ve tiyatrosu, çocuk konserleri, masal anlatımları gibi çocuklara özel etkinlikler her Cumartesi ve Pazar günleri Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya hesabı ABB TV’den yayınlanacak. Özel Tiyatrolar Birliği’nin ilk buluşması Cam Piramit’te yapıldı. AŞT Genel Sanat Yönetmeni Gökhan Avkıran, “Evlerinde oturan insanlarında bu pandemi sürecini motive olarak atlatması ve özel tiyatro yapan sanatçıların da hayatta kalabilmesi gerekir. Onun için bu projenin önemi çok büyük” diye konuştu

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: