Antalya
16.03.2021
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Sağlık Emekçileri Parkı törenle açıldı
Sağlık Emekçileri  Parkı törenle açıldı

Muratpaşa Belediyesi’nin Covid-19 pandemisiyle canı pahasına mücadele eden ve bu mücadelede hayatını kaybeden sağlık emekçilerine adadığı ‘Sağlık Emekçileri Parkı’ düzenlenen törenle açıldı.

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin karşısında yer alan 2 bin metrekarelik parkın açılışına CHP Antalya milletvekilleri Rafet Zeybek ve Aydın Özer , CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin,  Antalya Tabip Odası Başkanı Nursel Şahin, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası temsilcileri ve belediye meclis üyeleri katıldı.

EN ÇOK FEDEKARLIĞI ONLAR YAPTI

Başkan Uysal, 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlayarak başladığı konuşmasında, dünyanın hiç tanımadığı, bilmediği bir felaketi yaşadığını söyledi. İnsanlarının hayatlarını kaybettiğini, çok ağır hastalık süreçleri geçirdiğini, evlerine kapandığını ve pandemininsosyo-ekonomik buhranlara neden olduğunu kaydeden Başkan Uysal, “Bu süreçte, ‘Hepimiz çok fedakarlık ediyoruz’ diyebilirim. Ama en çok, yaşamını ortaya koyarak, fedakarlık eden sağlık çalışanlarımız olmuştur” dedi.

SAĞLIKÇILARDAN TEŞEKKÜR

Antalya Tabip Odası Başkanı Şahin ise, pandeminin ilk günlerinde takdirle karşılanan, alkışlanan sağlık emekçilerinin görünmez olduğunu vurguladıktan sonra şunları söyledi: “Hepimize, topluma seslendiler. ‘Tükeniyoruz, ölüyoruz.Yaşatmak için yaşamak istiyoruz’ dediler. Bütün meslektaşlarımız, özverili ve fedakarca çalıştı. Onun için Muratpaşa Belediyesi ve Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bunlar bir farkındalıktır. Bizi görmektir, işitmektir. Hatırlanmaktır.  Önlenebilir bu hastalıktan toplumuzu ve sağlık çalışanlarını korumamamız lazım. Onun için hep birlikte, topyekun, yerel yönetimlerle, dayanışmayla, toplumu ‘hastalık mı açlık mı’ ikilemine sokmadan mücadele etmeye devam edeceğiz.”

TEMİZ ENERJİ SANTRALİ

Muratpaşa Belediyesi’nin 14 Mart Tıp Bayramı kapsamında açılışını gerçekleştirdiği Sağlık Emekçileri Şehir şebeke elektrik sisteminden tamamen bağımsız olarak ihtiyacı olan tüm elektrik enerjisini kendisi üretiyor. Parkta yer alan güneş enerji panelleri, güneşten aldığı enerjiyi elektrik enerjisine çeviriyor ve parkın süs havuzundaki değirmeni döndürüyor. Gün boyu dönen değirmen pilleri şarj ediyor ve güneşin batmasıyla birlikte parkın lambaları yanmaya başlıyor. Yenilenebilir enerji kaynaklarından güneş enerjisi sistemi üzerine kurulu ve hidroelektrik enerji sistemin de küçük bir örneğinin yer aldığı parkta ayrıca cep telefonu, tablet şarj edilmesini sağlayacak usb bağlantı noktaları da bulunuyor.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: