Antalya
28.02.2021
A
GÜNDEM , POLİTİKA
Sarıgül: Kimseyle ittifak yapmayacağız
Sarıgül: Kimseyle ittifak yapmayacağız

Partisinin Antalya İl Başkanlığı binasının açılına katılan TÜRKİYE Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “İttifak yapmak isteyen partiler kendi oylarını gizlemek isteyenlerdir" dedi.

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partisinin 'İktidara Hazırlık Merkezi' olarak adlandırdıkları il binasının açılışı için geldiği Antalya'da, açılış öncesinde bir otelde partililerle buluştu. Ardından partisinin il binası açılışını yapan Sarıgül, gazetecilerin gündeme dair sorularını yanıtladı.

ANA MUHALEFET OLACAĞIZ

Partilerine karşı çıkan kişilerin milletin kararlı tutumuyla gideceklerini belirten Sarıgül, “Muhalefet ve iktidar koltuklarını korumaya çalışıyor, ama biz Türkiye'yi koruyacağız. Değişime karşı çıkacaklar, beğenmeyecekler fakat milletimizin kararlı tutumu karşısında bizleri beğenmeyenler çekip gidecekler. Önce ana muhalefet partisi, sonra da inşallah iktidar olacağız. Kısır ve kişisel tartışmalardan uzak, ülkenin gündemini biz belirleyeceğiz " diye konuştu.

SOFRA KURMAYA GELİYORUZ

Partilerinin Kasım ayı itibariyle seçimlere hazır hale geleceğini kaydeden Sarıgül şöyle konuştu: “Diğer siyasi partilerin ne yaptığı, onların kendi bilecekleri yoldur. CHP ve Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun insan olarak başımın üzerinde yeri vardır. Ama biz şu anda farklı bir siyasi partiyiz. Biz Ankara'ya kimsenin sofrasına oturmaya, kimsenin sofrasından pay almaya değil, büyük bir vatan sofrası kurmaya gidiyoruz. Mevcut hiç kimseyle ittifak yapmayacağız. İttifak yapmak isteyen partiler kendi oylarını gizlemek isteyenlerdir. Öyle bir aday çıkaracağız ki inşallah ilk turda ipi göğüsleyecek” 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: