Antalya
18.02.2021
A
GENEL , POLİTİKA
Faizle ülke büyüyemez
Faizle ülke  büyüyemez

Hükümetin 2021 bütçesini eleştiren SP İl Başkanı Düzen, “Bu bütçede, ülkemizde yaşayan dertli ve gariban insanlar yok maalesef. Bir ülke faizle, vergiyle ve ithalatla büyümez, büyüyemez” dedi.

 

Saadet Partisi İl Başkanı Ramazan Düzen, 2021 yılı bütçesinin ranta dayalı ve yamalı bohça bütçesi olduğunu belirterek ”Bu bütçeler, hükümetin uyguladığı ranta dayalı ekonomik model tsunamiye davetiye çıkarır cinsten. Ve şimdi denizin bittiğ net olarak ortada” dedi.

 

Düzen yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti, “İşte buyurunuz, daha ilk aydan bütçenin faize aktığını hep beraber gördük. Ocak Ayı'nda bütçeden faize ödenen miktar 21 milyar 943 milyon lirayı buldu. Yasalara göre milli gelirin en az yüzde 1'nin tarıma ayrılması gerekir. Tarım temel ihtiyaçtır. Tahılı, meyveyi, sebzeyi yetiştiremezseniz ülke açlıktan kırılır. Bu böyle gitmez değerli arkadaşlar. Israr etmeyin, inat etmeyin. Artık Derviş Fischer doktrininden vazgeçin. Üretim ekonomisine geçin. Bir ülke faizle, vergiyle ve ithalatla büyümez, büyüyemez. Tarımla, üretimle, ihracatla büyür. İnovasyon, teknoloji ve sanayiyle kuvvetlenir” 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: