Antalya
29.12.2020
A
ARŞİV , YAŞAM
Konyaaltı Belediyesi’nden 45 bin metkare yeşil alan
Konyaaltı Belediyesi’nden 45 bin metkare yeşil alan

Kişi başına düşen yeşil alan miktarı ile örnek oluşturan Konyaaltı Belediyesi, 2020 yılı içinde 45 bin metrekare yeni park ve yeşil alanı bölge halkının kullanımına açtı.

Konyaltı Belediyesi, pandeminin yarattığı zorluklara rağmen hem sosyal belediyeciliğin gereklerini yerine getiriyor hem de temel belediyecilik hizmetlerin sürdürüyor. Konyaaltı Belediyesi, nüfusuna oranla kişi başına düşen 10 metrekarenin üzerinde yeşil alan miktarıyla da örnek gösteriliyor. Kişi başına düşen yeşil alan miktarını 2020’de daha da geliştirdiklerini dile getiren Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, sadece bu yıl içinde 45 bin metrekare yeni park ve yeşil alanı halkın kullanımına açtıklarını söyledi. 

BİTKİLERİ KENDİ YETİŞTİRDİ

“2020 yılının arifesini yaşadığımız bu günlerde geriye baktığımda birçok zorlukla mücadele ettiğimizi görüyorum” diye konuşan Başkan Semih Esen, Konyaaltı Belediyesi olarak tüm bu zorluklara rağmen ilçe halkına en iyi hizmeti vermeye çalıştıklarını söyledi. 2020 yılında sosyal belediyeciliğin yanında temel belediyecilik hizmetlerini de aksatmadan tüm hızıyla sürdürdüklerini ifade eden Başkan Esen, bunun en güzel örneğinin de halkın hizmetine sundukları yeni yeşil alanlar olduğunu kaydetti. Park Bahçeler Müdürlüğü’nün büyük bir özveriyle çalıştığını ve bunun neticesinde 45 bin metrekare yeni yeşil alanı ilçeye kazandırdıklarını dile getiren Semih Esen, belediyenin ürettiği çeşitli bitki türlerini de bu yeni yeşil alanlarda kullandıklarını söyledi.

260 BİN BİTKİ KULLANDI

Başkan Esen, “Belediyemiz fidanlığında kendi imkanlarımızla ürettiğimiz 260 bin ağaç, ağaççık, çalı, yer örtücü ve mevsimlik bitkiyi bu yıl hizmete açtığımız 45 bin metrekare yeni park yeşil alanlarda kullandık” dedi. Konyaaltı Belediyesi olarak bu tür çalışmalarla bölge halkının yanında olduklarını kaydeden Esen, 2020 yılının umutla gelen yeni bir yılı müjdelediğini de sözlerine ekledi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: