Antalya
14.11.2020
A
ARŞİV , POLİTİKA
Hacıarifoğlu: O evrak sahte, görevimin başındayım
Hacıarifoğlu: O evrak sahte, görevimin başındayım

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek tarafından imzalanan resmi yazı ile vekillikten alındığı iddia edilen Başkan Vekili Mehmet Hacıarifoğlu, “O yazı sahtedir ve vekillik görevim devam etmektedir” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek tarafından, koronavirüs tedavisi gördüğü Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde imzalanan  evrakla; Başkan Vekili Mehmet Hacıarifoğlu’nun vekillikten alındığı iddia edilmişti. Evrakta Hacıarifoğlu yerine 13-23 Kasım tarihleri arasında Oktay Başaran’ın, 23 Kasım'dan Böcek göreve dönene kadarki dönemde ise Büşra Özdemir'in Başkan Vekili olarak görevlendirildiği öne sürülmüştü. Bu konu DHA ve İHA tarafından haberleştirilerek medya kuruluşlarına servis edildi. Bu iddialara karşılık sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Hacıarifoğlu,  ”O yazı sahtedir, görevimin başındayım” mesajını verdi.

O BELGE SAHTEDİR

Hacıarifoğlu akşam saatlerinde sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada;  “Çeşitli sosyal medya platformlarında, Sayın Başkanımız Muhittin Böcek’in şahsıma verdiği vekâleti sonlandırdığı noktasında bir sahte yazı paylaşımı yapılmaktadır. Bu yazı sahtedir ve belgeyi düzenleyenler hakkında gerekli soruşturmayı yapmak üzere teftiş kurulumuz görevlendirilmiştir. Antalya Büyükşehir Belediyesi’ndeki huzur ve sükûnet ortamını sahte yazılarla bozmaya çalışanlar hakkında gerekli tüm idari işlemler tarafımdan hiç çekinilmeden derhal uygulamaya konulacaktır” dedi.

SORUŞTURMA EMRİ VERDİM

Başkan Muhittin Böcek'in iradesini ortadan kaldırmak için değil iradesini korumak için vekâlet görevinde olduğunu vurgulayan Mehmet Hacıarifoğlu, ”Zira başkan tarafıma vekâlet vermiştir ve vekâleti sahibine iade etmek üzere dört gözle sayın başkanımızın göreve dönmesini bekliyorum. Kimi menfaat gruplarının düzmece evraklarla başkanın iradesini sakatlayarak belediyeyi ele geçirmesine müsaade etmeyeceğim. Anılan evrakın şekil ve öz olarak doğru olup olmadığının anlaşılması için teftiş kuruluna soruşturma emri verdim. Müfettiş raporuna göre gereken işlemleri tesis edeceğim”  ifadelerini kullandı.

GÖREVİMİN BAŞINDAYIM

Hacıarifoğlu açıklamasını şöyle sonlandırdı:

“Sayın Başkanımız emanetin asıl sahibi Muhittin Böcek tarafıma verdiği emaneti geri aldığı güne kadar görevimi hakkıyla yapmak üzere görevimin başında olduğumu tüm Antalya kamuoyuna duyururum”

YETKİ KRİZİ ÇIKMIŞTI

Başkan Böcek’in,17 Ağustos'ta koronavirüs tedavisi görmek üzere hastaneye yatarken, Başkan Vekili olarak görevlendirdiği Mehmet Hacıarifoğlu ile Genel Sekterer Cansel Tuncer arasında yetki çatışması çıkmıştı. Hacıarifoğlu, geçtiğimiz günlerde belediye imza yönergesinde yaptığı değişiklikle Cansel Tuncer’in imza yetkisine önemli oranda kısıtlama getirmişti.  

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: