Antalya
29.06.2020
A
ARŞİV , GÜNCEL
Eşref Ural ‘özür’ diledi
Eşref Ural ‘özür’ diledi

CHP’den istifası da dönüşü de olay olan Kepez Belediye Meclis Üyesi Eşref Ural, 2014’te AKP’ye geçişi sırasında CHP’yi uluslararası güçler ve Gülen Cemaati ile işbirliği yapmakla suçlayan açıklamaları için ‘özür’ diledi. Ural, ülkede yaşanan sıkıntıların çözümü için CHP çatısı altında toplanmanın zorunluluk olduğunu söyledi.  

Genç yaşında iki dönem belediye meclis üyeliği yaptığı, milletvekili aday adayı olduğu Cumhuriyet Halk Partisi’ni (CHP) ağır bir dille suçlayarak 2014’te AKP’ye katılan, bu süreçte İl Başkan Yardımcılığı yapan, son olarak da Kepez Belediye Meclis Üyesi seçilen Eşref Ural,  26 Haziran Cuma günü CHP’ye geri döndü. CHP Genel Merkezi’nde Kepez İlçe Başkanı Önder Kurnaz ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile poz veren Ural’ın dönüşü sosyal medyada CHP üyelerinden büyük tepki aldı. Geri dönüşten CHP İl Başkanlığı’nın haberinin olmaması ve aynı gün Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in de Ankara’da olduğunun ortaya çıkması tepkileri daha da artırdı. Bu tepkileri gören Ural, bugün öğle saatlerinde “Basına ve Kamuoyuna” başlığı ile bir açıklama yaparak, 2014’te istifa sürecinde yaptığı açıklamadaki ifadeler nedeniyle CHP’den ve üyelerinden özür diledi. Ural, ülkenin içinden geçtiği dönemde yaşadığı sıkıntıların çözümü konusunda CHP çatısı altında toplanma zorunluluğuna işaret etti.

İşte o ‘özür’ açıklaması:

BASINA VE KAMUOYUNA
Bilindiği gibi siyasal yaşamıma daha önce de içinde bulunduğum Cumhuriyet Halk Partisi saflarında devam etme kararı aldım. Bu karar nedeni ile kamuoyuna bazı açıklamalar yapma zorunluluğu doğmuştur.
1. 2014 Eylül ayında, Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğinden istifa ederken kullanmış olduğum dil ve yöneltilen suçlamalar, maksadını aşan ve bir camiayı rencide ederek kırıcı sonuçlar doğurmuştur. Dönemin siyasal konjonktürü içerisinde meydana gelen bu üzücü durum için Cumhuriyet Halk Partisi’ni temsilen Genel Başkan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere tüm parti emekçilerinden ÖZÜR DİLERİM.
2. Ülkemizin içinden geçtiği dönemde yaşanan sıkıntıların çözümü konusunda bir karargah durumunda olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin güçlendirilmesi ve gelecek iktidar günlerine hazırlanması için Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında toplanmanın ZORUNLULUK olduğuna inanıyorum.
3. Bugüne kadar gerek partimde gerekse Antalya siyasetine çeşitli makam ve mevkilerde hizmet etme onuruna eriştim. Bu süreç içerisinde makam ve mevkilerin geçici olduğunu yaşayarak öğrendim. Aslolan ülkemize, kentimize hizmet etmek ve bu hizmetin araçlarını üretmektir. Herhangi bir makam ve mevki beklentisi ile siyaset yapmıyorum. Cumhuriyet Halk Partisi’nin ihtiyaç duyduğu her yerde var olacağımın bilinmesini isterim.
Bugün Türkiye, ekonomik ve siyasal anlamda sıkıntılı bir sürecin içindedir.  Bu sürecin aşılması ve ülkemizin yeniden demokratik bir ortama kavuşması için sosyal devleti önceleyen, sosyal demokrat anlayışa sahip bir iktidara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu bilinç ve düşünce ışığında Cumhuriyet Halk Partisi’nin çalışmalarına bütün gücümle katkı koyacağım.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
Eşref URAL

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: