Antalya
13.05.2020
A
GÜNDEM , GÜNCEL
Böcek'ten çocuklara oyuncak sürprizi
Böcek'ten çocuklara oyuncak sürprizi

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi, Covid-19 kısıtlaması nedeniyle evinden çıkamayan 14 yaş altı çocuklara, 4 saatlik sokağa çıkma izninde sürpriz yaptı. Merkez ve ilçelerde soluğu parklarda alan çocuklara masal kahramanları eşliğinde oyuncak hediye edildi.

Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeniyle alınan önlemler kapsamında yaklaşık 2 aydır evlerine kapanan 14 yaş altı çocuklar 4 saatliğine sokağa çıktı. Ebeveynleri eşliğinde soluğu parklarda alan çocuklar, 4 saati dolu dolu geçirdi. Antalya'nın temiz havasını soluyup, yeşilin tadını çıkararak sokağa çıkmanın mutluluğunu yaşayan çocuklar, 4 saatin nasıl geçtiğini anlayamadı. 

KAHRAMAN ÇOCUKLAR 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, kent merkezinde özellikle dar gelirli bölgelerde bulunan parklarda çocuklara oyuncak dağıtımı yaptı. Başkan Muhittin Böcek'in hediyesi oyuncaklar, ilçelerde de dağıtıldı. Ayrıca Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından ekonomik sıkıntı yaşayan ailelere dağıtılan gıda paketleri içerisine de konulan oyuncaklar zor günlerin kahraman çocuklarına hediye edildi. 

TEDBİRLER ANLATILDI 

Kent merkezinde 5 ayrı ekip tarafından onlarca parkta sosyal mesafe korunarak dağıtılan oyuncakları alan çocuklar, Başkan Böcek'e teşekkür etti. Çocuklar, palyaço ve masal kahramanlarıyla birlikte müzik eşliğinde dans etti ve oyun oynadı. Sosyal mesafe oyunları, sosyal çizgi karakter kuralları çerçevesinde izdihama neden olmadan hediyelerini kabul eden çocuklara, salgından korunma yöntemleri, sık sık ellerini yıkamaları gerektiği gibi tedbirler de anlatıldı. 

BAŞKAN BÖCEK'TEN ÇOCUKLARA ÖZEL TEŞEKKÜR 

Başkan Böcek, 14 yaşaltı çocukların yaşlarından olgun davranarak bilinçli bir şekilde ailelerinin de desteğiyle evlerine kapandığını ve eğitim süreçlerine evlerinde devam ettiğini belirterek, “Çocuklarımız yaklaşık 2 aydır eve kapandı. Çok anlayış gösterdi. Sabırla bugünü bekledi. Onlar ne yaşadıklarının farkında. Dünyada neler oluyor farkında. Onlar bu zor dönemin kahraman çocukları. Normalleşme sürecinde umarım her gün sokağa çıkacakları günler yakındır. Onlara özel olarak teşekkür ediyorum. Küçük bir oyuncak sürprizi ile mutluluklarına katkıda bulunduk. Onlar bizim geleceğimiz. Yaşama sevincimiz olan çocuklarıma gönülden teşekkür ediyor, gözlerinden öpüyorum" dedi.

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: