Antalya
20.03.2020
A
GENEL , GÜNCEL
Paketten vatandaş çıkmadı
Paketten vatandaş çıkmadı

CHP Kepez İlçe Başkanı Önder Kurnaz AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Coronavirüsle Mücadele kapsamında  ayırdıkları 100 milyar liralık kaynakta vatandaşa bütçe ayrılmamasına tepki göstererek, "Paketten vatandaşımız çıkmadı" dedi. 

Cumhuriyet Halk Partisi Kepez İlçe Başkanı Önder Kurnaz AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk olarak Çin'de başlayan tüm dünyaya yayılan ülkemizde de görülen Coronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı sonrasında yaptığı açıklamalara tepki gösterdi. Pakette vatandaşa yer verilmemesini sert bir dille eleştiren Kurnaz, "Virüsün etkilerini azaltmak için toplamda 100 milyar liralık bir kaynak ayırdıklarını açıklayan Erdoğan'ın ekonomik pakette işçiye, çiftçiye, garibana bütçe ayırmaması sadece sermaye sahiplerini rahatlatacak açıklamalarda bulunması ne yazık ki vatandaşlarımızı hayal kırıklığına uğramıştır" dedi. 

 

EMEKÇİLER NE OLACAK? 

 

Vatandaşlarımıza zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayın uyarısı yapıldığına dikkat çeken Kurnaz, "Ücretsiz izne çıkarılan ve evinde kalan vatandaşlarımız ne olacak? Virüs tehlikesi geçene kadar geçimlerini nasıl sağlayacak? Gıdalarını hangi para ile alacak? Kirasını, elektriğini, suyunu nasıl ödeyecek? Turizm kenti Antalya'da otel kiralamalarına ilişkin irtifak hakkı bedelleri ve hasılat payı ödemelerini Nisan, Mayıs ve Haziran ayları için 6 ay süreyle ertelenen patronlar rahatlatıldı. Ücretsiz izne çıkarılan turizm emekçileri ne olacak?" diye konuştu. 

 

SINIFTA KALDIK

 

Pakette işsizlikle ilgili hiçbir desteğin olmamasının halkı mağdur ettiğini belirten Kurnaz,"Açıklanan ekonomik paket sadece firmaları, büyük şirketleri mutlu etmiştir. Vatandaşımız, emekçilerimiz, işçilerimiz, çiftçimiz, ücretli öğretmenlik yapan virüs nedeniyle zorunlu izne çıkarılan öğretmenlerimiz kısacası tüm vatandaşlarımız unutulmuştur. Sosyal devlet olma anlayışımız yine yerine getirilmemiştir. Yarın evine ekmek götüremeyen vatandaşlarımız ya açlıktan ölecek ya da bir şekilde çalışmak zorunda kalarak virüsten ölecek. Ekonomik paket bu şekilde olmamalıydı halkımızı da mağdur etmeyecek şekilde düzenlenmeliydi. Halkımız elbette ki hesabını soracaktır" dedi. Fikret GÜLCÜ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: