Antalya
27.02.2020
A
GÜNDEM
Vali Karaloğlu genç ressamı kutladı
Vali Karaloğlu genç ressamı kutladı

 

ANTALYA Valisi Münir Karaloğlu, Dünya Hava Sporları Federasyonu (FAI) Resim Yarışması'nda dünya üçüncüsü olan Ezgi Naz Kıraç'ı makamında ağırlayıp genç ressamı tebrik etti. Görüşmeye İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, Ezgi Naz Kıraç, annesi Türkan Kıraç, babası Ali Kıraç, Türk Hava Kurumu Antalya Şube Müdürü Süleyman Girgin, Türk Hava Kurumu İstişare Kurulu Başkan Yardımcısı Seçkin Güner, TED Antalya Koleji Müdürü Banu Zeynep Bayındır, Görsel Sanatlar Öğretmeni Gülbanu Özsoy, katıldı.

SPORTİF FAALİYET

FAI'ye üye ülke çocuklarının sportif havacılık konusuna ilgilerini artırmak, hava sporlarını, havacılık ve uzay çalışmalarını tanıtmak amacıyla her sene düzenlenen ve bu yılki teması 'Uçma Hayalim' olan yarışmada 10-13 yaş grubunda dünya üçüncüsü olan Ezgi Naz Kıraç'ı kabul eden Vali Karaloğlu, ailesi ve okulu tarafından desteklenmesini ve tamamen resme yönelmesini istedi. Karaloğlu, "Türkiye'nin dünya çapında bir ressamı olmasını çok arzu ederiz" dedi.

İYİ YETİŞECEK

Türkiye'ye dünya üçüncülüğü getiren Kıraç, hafta sonlarını resme ayırdığını, gelecekte ise siyasetle ilgilenmek ve cumhurbaşkanı olmak istediğini belirtti. Ülkedeki tüm ailelerin maddi durumlarının iyi olmasını ve çocukların eşit eğitim almasını istediği için siyasetçi olmayı hedeflediğini ifade etti. Vali Münir Karaloğlu, Ezgi Naz Kıraç gibi çok yönlü çocuklara ihtiyaç olduğunu vurgulayarak, Kıraç'ın en iyi şekilde yetişmesini ve onu en iyi yerlere görmeyi istediğini temenni etti. DHA

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: