Antalya
05.02.2020
A
GÜNCEL , GÜNCEL
200 bin lira toplandı
200 bin lira toplandı


CHP’liler, geçtiğimiz cumartesi akşamı Konyaaltı İlçe Örgütü’nün düzenlediği dayanışma yemeğinde buluşmuştu. Katılımın yüksek olduğu gecede toplam 200 bin lira gelir elde edildiği açıklandı. İlçe Örgütü’nden yapılan açıklamada, geceye katılan ve destek veren herkese teşekkür edilirken, Orhan Budak’a yapılan saldırı kınandı. 


CHP Konyaaltı İlçe yönetiminin parti binası alma amacıyla düzenlediği yemekte en büyük bağış 26 bin TL ile yemek sonrasında saldırıya uğrayıp darp edilen Orhan Budak'tan geldi. Konyaaltı İlçe Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Konyaaltı Belediyesi eski meclis üyesi - iş insanı Orhan Budak, 26 bin TL vererek, en yüksek bağışı yapan partili oldu. Orhan Budak, yemek organizasyonundan bir kaç gün önce de İlçe Başkanı Onur Duruk'a 50 bin TL tutarında bağış senedi vermişti. Bu rakamla birlikte Budak'ın toplam bağış tutarı 76 bin TL'ye ulaştı" ifadelerine yer verildi.
 

200 BİN TL TOPLANDI

 

Açıklamada, otelde düzenlenen yemeğe destek veren Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen'in de açık artırmaya katılarak, kendisi ve Belediye Başkan Yardımcıları Şevket Korkut, Muammer Saygılı ve Tuğba Erke Bostan adına 6'şar bin TL'den toplam 24 bin TL bağışta bulunduğu; diğer partililerin de katkılarıyla gecede yaklaşık 200 bin TL toplandığı belirtildi.

 

SALDIRIYI KINIYORUZ

CHP Konyaaltı İlçe Başkanı Onur Duruk, Orhan Budak'a yapılan saldırının "Organizasyonla doğrudan ilgisi bulunmayan nahoş bir olay" olduğunu belirterek, "Baştan sona olumlu bir hava içerisinde geçen etkinliğimizin sonunda maalesef üzücü bir olay yaşandı. Partilimiz Orhan Budak kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından ağır şekilde darp edildi ve otomobili de hasar gördü. Bu menfur saldırıyı kınıyoruz. Gerekçesi ne olursa olsun bu saldırıyı tasvip etmek mümkün değil. Saldırganların bir an önce belirlenip, yakalanarak, adalet önüne çıkartılmasını bekliyoruz. Partilimiz Orhan Budak'a da geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz" dedi.

 

BAĞIŞ İÇİN YARIŞTILAR

 

Porto Bello Otel'de düzenlenen yemeğe Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, milletvekilleri Aydın Özer, Rafet Zeybek, Cavit Arı, belediye meclisi üyeleri, il ve ilçe yöneticilerinin de yer aldığı 350 civarında partili katılmış; Gürsu delegesi Nedret Yıldırımdemir tarafından el işçiliğiyle yapılan Atatürk portresinin satışa sunulduğu açık artırmada ilçe binası alımına bağışta bulunmak isteyen partililer yarış içine girmişti. Mustafa KOÇ

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: