Antalya
28.11.2019
A
GENEL , EKONOMİ
Antalya OSB inovatif fikirlere ev sahipliği yapacak
Antalya OSB inovatif fikirlere ev sahipliği yapacak

ANTALYA Organize Sanayi Bölgesi (OSB), tarafından ikincisi düzenlenecek Ar-Ge ve İnovasyon Proje Pazarı Etkinliğinin başvuru süreci 16 Aralık'ta başlayacak.

 Antalya OSB, ilkini 2018 yılında gerçekleştirdiği Ar-Ge ve İnovasyon Proje Pazarı Etkinliği'nin ikincisini Nisan 2020'de düzenleyecek. Üretimdeki katma değerin artırılması, yeni teknoloji ve metotların sanayiye kazandırılması, Ar-Ge ve inovasyon kültürünün yaygınlaşması amacıyla gerçekleştirilecek etkinliğe 16 Aralık 2019 - 14 Şubat 2020 tarihleri arasında başvuru yapılabilecek. Tarım-kimya-biyoteknoloji-gıda, enerji-makine-elektrik-elektronik-inşaat-yazılım-bilişim-yapay zeka, sağlık-tıp teknolojileri-biyomalzeme-ilaç-kozmetik kategorilerindeki projelerin kabul edileceği etkinlik kapsamında dereceye giren proje sahipleri ödüllendirilecek.

 

ONLİNE BAŞVURU

 

Sunulan proje önerilerinin kategorilerine göre ayrı ayrı değerlendirilip ödüllendirileceği etkinliğin ödül töreni ise 17 Nisan 2020 tarihinde, Antalya OSB Müdürlüğü İdari Hizmet Binası Atatürk Konferans Salonu'nda yapılacak. Ödül töreninden bir gün önce açılacak sergi ile dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan proje önerilerinin yatırımcılar ile buluşması sağlanacak. Etkinlik başvuruları www.antalyaosbprojepazari.com adresinden online olarak yapılabilecek.

 

EKOSİSTEMİN TÜM PAYDAŞLARI BİR ARADA

 

Ödüle ya da sergilenmeye değer görülecek projeler, akademisyen, sanayici ve profesyonellerden oluşan Bilim ve Danışma Kurulu hakemliğinde, Yürütme Kurulu tarafından belirlenecek. Bu yıl ayrıca ürün Prototip, patent sergisi açılarak daha önce ödül almış ya da sergilenmiş proje, ürün ve prototip gibi sahiplerinin de yatırımcılar ile buluşması ve yeni ortaklıkların başlatılması için platform oluşturulacak. Etkinlik, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Avrupa Birliği Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı, Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu, Üniversite Sanayi İşbirliği Merkezi Platformu, Türk Patent ve Marka Kurumu, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği, Türk Standartları Enstitüsü, Antalya Bilim Üniversitesi, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, KOSGEB, BATEM gibikurum ve kuruluşların desteği ile gerçekleşecek.

 

İLK ETKİNLİK BAŞARIYLA TAMAMLANDI

 

2018 yılında düzenlenen etkinliğe 211 proje önerisinin kabul edildiğini, yapılan değerlendirme sonucunda 165 projenin yatırımcıların ve akademisyenlerin dikkatine sunulduğunu belirten Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, “Etkinliğimiz akademisyenlere, sanayicilere, araştırmacılara, öğrencilere ve profesyonel çalışan herkese somut Ar-Ge proje fikirlerini hayata geçirebilecekleri bir ortam sağladı. Katılımcılar arasında oluşan iletişim ağı, sektörün gelişmesi adına önemli bir kaynak olurken, profesyonellerin gerçekleştirdiği sunumlar, sektör temsilcilerinin yeni bir vizyon ve farkındalık kazanmasına neden oldu" dedi. (DHA)

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: