Antalya
19.11.2019
A
GÜNDEM
Tabip Odası'nda çınarlar fidanlar buluşması
Tabip Odası'nda çınarlar fidanlar buluşması

Antalya Tabip Odası “Çınarlar ve Fidanlar Buluşması" adı altında oda üyesi yaşlı ve genç hekimleri bir araya getirdi.  Antalya Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Nursel Şahin "çınarlar - fidanlar buluşması"nı Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alanı ile başlattıklarını; buluşmaların başka bölümlerdeki ''çınarlar" ve "fidanlar"la devam edeceğini söyledi.

Birikimlerin, tecrübelerin paylaşılamadığı bir ortamda hekimlik değerlerinde de aşınmanın kaçınılmaz olduğunu belirten Nursel Şahin, "Elbette ki geçmiş bir değerdir. Bu değerler üzerilerine doğru şeyler eklendiğinde yüceltilebilir. Bu nedenle hekimlik mesleğinin ''çınarları" olan hekim abi ve ablalarımız gelecek kuşak için bir değer ifade etmektedir. Antalya Tabip Odası bu değerleri gelecek kuşağa taşımak, yüceltmek için aracı olmaya ve onları buluşturmaya çalışmaktadır" diye konuştu.

 

HEPİMİZİN İÇİ ISINDI
"Buluşmada çok samimi bir ortamda, renkli sohbetler yapıldı. Gerçek bir kaynaşmanın yaşandığı ortamda herkesin mesleki yaşamından anlattığı anılar, öyküler hepimizin içini ısıttı" diyen Şahin, buluşmada üzerinde durulan konularla ilgili şu bilgileri verdi: "Geçmişteki çalışma ortamlarımızdaki imkânsızlıklar içinde insan ilişkilerinin güçlü olması, günümüz modern çalışma ortamlarında ise mevcut performans sistemin getirdiği bireyselleştiren, yalnızlaştıran zorlayıcı iş ve hasta yükü masaya yatırıldı. Kongrelerin ve eğitim toplantılarının ücretsiz olması gerektiği, 5 yıldızlı oteller yerine herkesin kolay ulaşabileceği Üniversitelerde yapılması gerektiği konuşuldu. Hekim arkadaşlar arasında saygı, sevgi ve anlayışın geliştirilmesinden söz edildi. Toplantılara katılımın arttırılması için tüm hastanelerde pediatri sorumlularının bir araya gelerek, ihtiyaç ve ilgilileri belirlemeleri, toplantı zamanlamalarına karar vermeleri, eğitim toplantılarının çalışılan mekânlar içinde ve kolay ulaşılan yerlerde olmasına dikkat edilmesi, sağlık hukuku ve haklarımızın bilinmesi konusunda eğitim programları oluşturulması gündeme getirildi. Bu konular ele alınırken ülke ve hekimlik ortamında birçok değişimin yaşandığı gerçeğinden yola çıkıldı."  Mustafa KOÇ
 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: