Antalya
21.09.2019
A
GÜNCEL , GÜNCEL
Söz bitti, çalışma zamanı
Söz bitti, çalışma zamanı

 ÇAKIRLAR Bölgesinde 7 mahalleyi kapsayan halk buluşmasında konuşan Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, “Seçim dönemlerinde sıkça biz konuştuk. Söz bitti, çalışma zamanıdır. Bundan sonra az laf, çok iş" dedi.
 


Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Kuruçay, Çakırlar, Suiçeçek, Zümrüt, Aydınlık, Demirciler ve Yeni Mahalle'yi kapsayan bir toplantıda bölge halkıyla bir araya geldi. Toplantıya Başkan Yardımcısı Ali Özkayacan, birim müdürleri, meclis üyeleri, 7 mahallenin muhtarı ve vatandaşlar katıldı. Toplantı başında söz alan mahalle muhtarları, böyle bir toplantı gerçekleştirmesinden dolayı Başkan Semih Esen'e teşekkür etti. Muhtarlar, belediyeye ilettikleri taleplerin kısa sürede yerine getirildiğini belirtti. Seçimden önce de buralara geldiğini söyleyen Semih Esen, “Bölgenin temel belediyecilik hizmetlerine ilişkin sorunlarını daha önceki toplantılarımızda bize iletmiştiniz. Ben belediye başkanlığına aday olduğumda Konyaaltı'nın 186 bin nüfusu vardı. Bugün itibarıyla 200 bin oldu. Hızla büyüyor. Konyaaltı 39 mahalleden oluşuyor. Bu mahallelerin 15'i şehir merkezinde, 24'ü ise ise kırsal bölgelerimizde. Konyaaltı sadece şehir merkezinden ibaret değil" dedi.

AZ LAF, ÇOK İŞ 

Göreve gelir gelmez, yapılan değerlendirmelerde eldeki imkânları kırsal mahallelere yönlendirdiklerini söyleyen Başkan Esen, “Acil yol ihtiyacı olan bölgelerimizin yollarını yapıyoruz. Ekiplerimiz Konyaaltı'nın bütün noktalarında çalışmalarını sürdürüyor. Seçim döneminde sıkça kendimi ve projelerimi size anlattım. Benim konuşma zamanım bitti. Ben sizleri dinleyeceğim. Sizlerin taleplerini alarak, bunların çözümünü üreteceğiz. Söz bitti, çalışma zamanı. Bundan sonra az laf, çok iş" diye konuştu.
 

400 HEKTARLIK ALAN


Başkan Esen, bölge halkının en önemli sorunu olan imar planlarına ilişkin açıklamada bulundu. Semih Esen, “Bu bölgenin doğru bir planlamayla, köylünün elinden yerler çıkmadan yapılacak planlamayla imara kavuşturulması gerekir. Konyaaltı'nda planlanan yerlerin yapılaşması yüzde 90 seviyesinde tamamlandı. Yeni alanların planlanması lazım. Batı Çevre Yolu'nun kamulaştırma yapılmadan, yapılmış olmasından kaynaklı kapımıza hızlı dayanan bir planlama konusu var. Normalde karayolu yapılacağı zaman orada kamulaştırma yapılır, kamulaştırmadan sonra yol yapılır. Ancak orada öyle olmadı. Batı Çevre Yolu'nun etrafının belirli bir derinlikte planlanması gerekiyor. Bu işlemler yapılacak. Burası 185 hektar bir yer. Vatandaşın en memnun olacağı şekilde planlama yapılacak. Onun dışında önümüzdeki dönemlerde planlanması beklenen 400 hektarlık bir alan var. Bu bölge de sizin yerlerinize tekamül ediyor. Büyükşehir Belediyemiz, Konyaaltı Belediyesi ve vatandaşlarımızla birlikte bu planlanmayı gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

TAPU SORUNU ÇÖZÜLECEK

Feslikan bölgesinin tapu sorunlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Esen, “1100 civarında parsel var. 800 tanesinin yerinde tespiti yapılmış. 250 parselin tespitinin yapılması gerekiyordu. Göreve geldikten hemen sonra Milli Emlak'ın destekleriyle kalan parsellerin ölçümlerini tamamladık. Sahadaki işlem bitirildi. Cumhurbaşkanlığı'na onaya sunuldu. Onaydan gelmesini bekliyoruz. En kısa zamanda vatandaşlarımızın sorunlarını çözeceğiz" dedi. (Haber merkezi)
 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: