Antalya
24.06.2019
A
ADLİYE
Servet Kurt'a saldırı
Servet Kurt'a saldırı

Antalya Alevi Bektaşi Kültür Dernekleri Kepez Şubesi İlçe Sekreteri - Büyükşehir Belediyesi çalışanı Servet Kurt saldırıya uğradı. Atatürk Devlet Hastanesi’nde tedavisinin ardından evinde dinlenmeye çekilen Servet Kurt, saldırganları tanıdığını, isimlerini Emniyete bildirdiğini söyledi. Gazeteci İdris Özyol'un bir haberinde bazı Büyükşehir çalışanlarının  CHP'ye, Saadet Partisi'ne ve Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'e ağır hakaretler içeren whatsapp yazışmaları yer almıştı. Servet Kurt'u darp edenlerin, Özyol'a yazışmaları Kurt'un sızdırdığını düşünen whatsapp grubundan kişiler olduğu iddia edildi. 

 


ÖLDÜRESİYE DÖVDÜLER

 


Olayla ilgili sorularımızı cevaplayan Servet Kurt, şunları söyledi: "Saat 17.00 gibi biri beni aradı; 'Görüşelim' dedi. 'Olur' dedim. Çalıştığım yere geldi. Whatsapp yazışmalarını kast ederek, 'Böyle böyle bir durum var' dedi; 'Ben bilmem dedim, herkes evine ekmek götürüyor, ben kimsenin ekmeğiyle oynamam' dedim. O bu konuşmanın ardından gitti. Ulaşım Dairesi'ne evrak götürecektim. 17.15 gibi çıktım.  Çıkıştan 50 metre kadar sonra üç kişi arabanın önünü kesti.  Arabadan indirip önce telefonumu gasp ettiler. Küfürlerle saldırdılar, kendimi yerde buldum. Öldüresiye dövdüler. Neyin ne olduğunu anlamadım. Beni sürükleyerek kendi araçlarına bindirmek istediler, direndim, binmedim. Vakıf yöneticisi arkadaşlarımdan yardıma gelenler oldu. Onlar gelince kaçıp gittiler. Sonra ambulans geldi. Beni Atatürk Devlet Hastanesi’ne götürdü. Orada tedavi altına alındım. Burnumda tampon vardı, yeni çıkardım." 

 


'AKP'YE ÇALIŞIYORLAR'

 


"Ben Büyükşehir'de çalışıyorum. Orada kurulmuş üç tane grup var" diyen Servet Kurt, "Bunlardan biri kendilerini 'Osmanlı Grubu' olarak ifade eden bir grup. Bunlar Büyükşehir personelinden AKP'ye çalışan insanlar. Bu gruplarla benim hiç bir ilişkim olamaz. Beni döven kişileri tanıyorum. İsimlerini Emniyete bildirdim, kendilerinden şikayetçi oldum. Yakalanıp cezalandırılmalarını istiyorum" dedi. 

 


YANLIŞ ADAMI DÖVDÜLER

 


Gazeteci İdris Özyol olayın ardından bir açıklama yaparak, paylaşımda bulunduğu whattsapp yazışmalarının Servet Kurt'la ilgisinin olmadığını belirterek,  "Bu yazışmalar tarafımıza Servet Kurt tarafından gönderilmediği gibi, tam aksine kendisi de söz konusu yazışmaların yapıldığı grubun üyelerinden biridir" ifadelerini kullandı. "Bu paylaşımlar Servet Kurt tarafından sızdırılmadı. Yani yanlış adamı dövdüler. Daha da ötesi artık birbirlerini dövmeye, sövmeye başladılar" sözlerine yer verdi.

 


LİNÇ EDİLİYORUM

 


Servet Kurt, CHP üyesi iken, Menderes Türel'in Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanmasının ardından AK Parti'ye geçmiş, AK Parti'ye Alevilerin desteğini sağlamak için faaliyet yürüttüğüne inanılan Alevi Kültür Dernekleri Kepez Şubesi'nin sekreteri olarak görev yapmaktaydı. Darp edilmesinin ardından Kurt'a geçmiş olsun dileklerinde bulunanlar olduğu gibi, bu durumu ve kendisini darp edenlerle ilişkisi nedeniyle eleştirenler de oldu. Bu eleştirilerden yola çıkarak sosyal medyada linç edilmeye çalışıldığını belirten Servet Kurt, "3 -5 kendini bilmez; rakı masalarında partileri, siyaseti dizayn edenler, kalkmış beni eleştiriyorlar. Ne mezhebimizi ne meşrebimizi bıraktılar. Bireyin yaşam hakkı partiler dernekler üstüdür. Yaşadığım linç olayı insan hayatına bağdaşmayacak aşağılık bir olaydır. Benim mensubu olduğum derneği eleştireceğinize, neredeyse 'oh olmuş' diyeceğinize, mevcut siyasi konjonktürün getirmiş olduğu linç kültürünü eleştirin" diye konuştu. Mustafa KOÇ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: