Antalya
08.05.2019
A
YAŞAM
Konyaaltı'na ikinci emekli kahvesi
Konyaaltı'na ikinci emekli kahvesi

KONYAALTI Belediye Başkanı Semih Esen, Siteler Mahallesi'nde yapımı süren 23 Nisan Emekli Kahvesi'nde sona gelindiğini söyledi. Akdeniz Bulvarı'nda geçen yıllarda ilki açılan Konyaaltı Belediyesi Emekli Kahvesi'nin ikincisi Siteler Mahallesi'nde açılıyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Parkı içerisinde yer alan 23 Nisan Emekli Kahvesinin yapım çalışmalarında sona gelindi. Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, emekli vatandaşların vakit geçireceği emekli kahvesindeki çalışmaları hakkında bilgi verdi.


NÜFUS YOĞUNLUĞU 

Bugün itibariyle KONKART sahibi 7 bin 576 emekli vatandaşın Konyaaltı Belediyesi Emekli Kahvesinden faydalandığını dile getiren Başkan Esen, ücretsiz çayını içen, çeşitli masa oyunlarıyla keyifli vakit geçiren emekli kimselerin bu tesiste kaynaştıklarını, hayata adapte olduklarını söyledi. Buradan yola çıkarak ikinci bir emekli kahvesini hizmete açmak istediklerini ifade eden Semih Esen, bunun için de en uygun yerin nüfus yoğunluğu en fazla olan mahallelerden biri olan Siteler Mahallesi olduğunu düşündüklerini kaydetti.

23 NİSAN EMEKLİ KAHVESİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik Parkı içerisinde yer alan 23 Nisan Emekli Kahvesinin yapım çalışmalarını büyük ölçüde tamamladıklarını belirten Başkan Semih Esen, "Emekli olmuş insanlar, eğer bir hobisi yok ise ki genelinde ülkemizde yok, bu tür sosyal tesislerden yararlanma ihtiyacı hissederler. Olmadığı yerlerde de doğal olarak mahalle aralarında kahvehanelerde zaman geçirirler. Yeni insanlarla tanışmak, hikayelerini paylaşmak emeklilerimiz için yaşamın kendisidir. Farklı şehirler, farklı yüzler ve farklı hikayeleri bu tesiste buluşturmak istiyoruz. Şimdiden emekli hemşehrilerimize hayırlı olsun" dedi.(Haber merkezi) 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: