Antalya
13.04.2019
A
POLİTİKA
‘4000’ muamması
‘4000’ muamması

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in önceki akşam saatlerinde sosyal medyadan yaptığı “Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde 4 bin bankamatik memurunun işine son verildiği” paylaşımına Menderes Türel’den sert tepki geldi. Gürsel Tekin’e sosyal medyadan cevap veren Türel, Gürsel Tekin ile Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'i, bu iddiayı ispata davet etti. Menderes Türel, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, şu görüşlere yer verdi:

 


TÜREL CEVAP İSTEDİ 


"Köşeme çekilip etliye sütlüye karışmayayım istiyorum ama attığınız iftiralar inanın kargaları güldürür. Seçimlerde bir sürü iftira attınız ve kazandınız, hayırlı olsun. Konuşmak istemiyorum ama mecbur bırakıyorsunuz. Şu anda belediyede göreve başladınız ve tüm bilgiler elinizde. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin toplamda taşeron dahil 12 bin personeli var. Sayın Gürsel Tekin bunun 4 bininin bankamatik olduğunu ve Sayın Muhittin Böcek tarafından işten çıkarıldığını söylüyor. Bu personelin 4 bini bankamatik ise Antalya'da gurur duyduğumuz katlı kavşakları, raylı sistemleri, altyapıyı, üst yapıyı ben kiminle yaptım Allah aşkına. Şu andan itibaren bu 4 bin bankamatik memuru listesini açıklamazsanız ve şu ana kadar bankamatik memuru olarak işten atılan bir tek kişinin ismini söyleyemezseniz haysiyet ve şereften yoksun müfterisiniz Sayın Gürsel Tekin. Kamuoyu cevap bekliyor Sayın Muhittin Böcek."


RAKAM ÖNEMLİ DEĞİL 


Konu ile ilgili görüşlerine başvurduğumuz Gürsel Tekin, sosyal medyada paylaşımını yaptığı 4 bin bankamatik memurunun işten çıkarılmasına ilişkin iddialarının dayanağı olarak Halk TV’de görev yapan gazeteci Fatih Ertürk’ün sosyal medya paylaşımlarından aldığını belirterek, “burada mesele kaç kişi olup olmadığı değildir. Sayın Türel, böyle bir durum olup olmadığına ve bankamatik memuru çalışıp çalışmadığına cevap vermelidir.” dedi. Gürsel Tekin sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, "Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Muhittin Böcek tam 4 bin bankamatik memurunun işine son verdi. Adana'da bankamatik memuru sayısı yaklaşık 6 bin. Sayın Zeydan Karalar da bu kişiler için gerekeni yapacağını açıkladı. CHP var, milletin sırtından geçinenlere geçit yok" ifadelerini kullanmıştı. (Haber merkezi)

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: