Antalya
22.03.2019
A
POLİTİKA
CHP’li Böcek’ten Manavgat mesaisi
CHP’li Böcek’ten Manavgat mesaisi

CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek, Manavgat’ta vatandaşlar ile bir araya geldi. Sabahtan akşama kadar Manavgat mesaisi yapan Böcek, Başkan Şükrü Sözen’in hizmetlerini de yerinde inceledi.

 

CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ile birlikte Manavgat mesaisi yaptı. Böcek’e İyi Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, İyi Parti Manavgat İlçe Başkanı Hatice Avcı ve CHP Manavgat İlçe Başkanı Aliye Coşar, Millet İttifakı’nın Belediye Meclis Üyesi adayları da eşlik etti. İlk olarak Atatürk Caddesi’nde bölge esnafıyla bir araya gelen Böcek,ardından Atatürk Kültür Merkezi’nde şoför esnafıyla buluştu. Şoför esnafının büyük ilgi gösterdiği toplantıda Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek, kendisininde uzun yıllar boyunca şoförlük yaptığını ifade ederek, göreve geldikleri takdirde Antalya genelinde kent trafiğini rahatlatacak, 19 ilçeyi kapsayanulaşım mastar planını hayata geçireceklerini söyledi.

 


 

CEMEVİ’Nİ ZİYARET ETTİ


Şoför esnafının sorunlarını dinleyerek projelerini anlattıktan sonra yanındaki heyet ile birlikte Manavgat Belediyesi tarafındanIlıca’da yapılan Cem Kültür Merkezi’ndeki vatandaşlarla bir araya gelen Böcek, konuşmasında daha çok birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Antik Side esnafını da ziyaret eden heyet, Başkan Şükrü Sözen’in hayata geçirdiği Antik Side Kentsel Tasarım Projesi çalışmalarını yakından izledi. Çokal ve Böcek, Koruma Amaçlı Plan çalışmalarıyla tarihi gün yüzüne çıkaran Başkan Şükrü Sözen’e teşekkür ederek, Side’de yapılacak olan yeni çalışmalara her anlamda destek vereceklerini söyledi. Side ziyaretinde esnaflarla da sohbet eden Böcek, esnafın sorunlarını dinleyerek notlar aldı. Millet İttifakı heyeti daha sonra Girit Kahvesi’ne giderek çay molası verdi.  Bütün gününü Manavgat’ta geçiren Böcek, akşam saatlerinde ise Yayla Mahallesi, Emek Mahallesi ve Sanayi Mahallesi’ndeki vatandaşlarla Cuma Pazarı meydanında buluştu.

 

 


Projelerimiz noterden onaylı


Döşemealtı Sanayici İş Adamları Derneği’nin (DÖSİAD) geleneksel Perşembe toplantılarının bu haftaki konukları İyi Parti İl başkanı Ahmet Aydın, İyi Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı, CHP ve Millet İttifakı’nın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek ve Döşemealtı Belediye Başkanı ve Adayı Turgay Genç oldu. Millet İttifakı’nın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek, projelerinin Ak Parti’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel’den çalındığına dair iddialara sert tepki gösterdi. Böcek, projelerin hepsinin noterden onaylı olduğunu ifade ederek, “Son zamanlarda troller oluştu. Troller bizim projelerimizle ilgili Türel’in projelerini aldınız verdiniz diyorlar. Biz projelerimizi Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı Menderes Türel projelerini açıklamadan önce noterdenonaylattık. Bizim kimsenin projesine ihtiyacımız yok” dedi.

 


TROLLER İŞ BAŞINDA


Ak Parti trollerinin kendisi ile ilgili sosyal yardımları keseceğine yönünde yalan haber servis ettiklerini öne süren Böcek, “Troller, Muhittin Böcek göreve gelirse işçi kardeşlerimizi çıkartacağımızı söylüyor. Biz bugüne kadar kimsenin ekmeğiyle oynamadık. İnsanlarımızın yaşamına katkı koymaya çalıştık. Yardımlarla ilgili yardımlarınız kesilir diye yardım verilen kişiler aranıyor. Muhittin Böcek 25 yıldır Antalya’da yardım yapar. Biz siyaseti nezaket kuralları içerisinde yapacağız. Kimin ne dediğine hiç bakmayacağız. Biz sadece vatandaşımızı dinleyeceğiz. Vatandaşımızın önerisi neyse biz birlikte yaparız dedik” dedi.

 

 

İTTİFAKLAR ZORUNLU HALE GELDİ


İyi Parti Antalya Milletvekili Subaşı, 2014 referandumundan sonra ittifakların zorunlu hale geldiğini belirterek, “Cumhur ittifakı hak gibi görürken karşısında diğer partilerin ittifak kurmasına zillet, illet, çete gibi sözler bu seçimin en önemli unsurudur bana göre. Millet ittifakı, ne çetedir, ne zillettir, ne illettir. Seçimde arkadaşlarıma oy istemem çok doğaldır. Bunun için de gayret ediyorum” dedi. Millet ittifakının adaylarının belediye başkanı seçilmeleri durumunda hükümetin düşmeyeceğini ancak uyarı vereceklerini söyleyen Hasan Subaşı ise, “Bir şey değişir ekonomi, tarım kötü uyarısı, yasamayı, yargıyı, devlet kurumlarını rahat bırak uyarısı olacaktır” diye konuştu.

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: