Antalya
Yayın Tarihi : 16.03.201908:00
Güncelleme Tarihi : 15.03.201916:08
A
ÇEVRE , EĞİTİM
Lise öğrencilerinden Gençlik Doğa Projesi
Lise öğrencilerinden Gençlik Doğa Projesi

Adem Tolunay Anadolu Lisesi öğrencileri Rümeysa Özsağlıcak ve Ümmü Nur Barcın, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın onayladığı “Gençlik Doğa Projesi” isimli sosyal sorumluluk projesi başlattı

 

Adem Tolunay Anadolu Lisesi öğrencileri, bilimsel raporlar ve haberler doğrultusunda küresel ısınmanın ve çevre kirliliğinin insan hayatını tehdit ettiğini öğrendikten sonra sosyal sorumluluk projesi başlattı. Hazırladıkları “Gençlik ve Doğa” projesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından onaylanan Rümeysa Özsağlıcak ve Ümmü Nur Barcın isimli öğrenciler, proje ile her öğrenciye çevre bilincini kazandırmak, planlanan etkinliklerle gençleri doğayla bütünleştirmek, eğlendirerek doğayı koruma sevgisini aşılamayı amaçlıyor.


ULUSAL ÇAPTA YARIŞMA


İlk etkinliklerini geçtiğimiz hafta gerçekleştiren öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı’nın başlattığı “Hami Projesi” doğrultusunda Özel İmza Anadolu Lisesi’nden katılım gösteren 21 misafir öğrenciyle geleceklerine 110 tane fidan diktiler. Öğrenciler, proje süresince milli park gezileri, çevre festivali, çevre temizlikleri ve benzeri etkinlikler düzenlemeyi de planlıyor. 160 gönüllü öğrenciden oluşan proje, bütün okullara ve öğrencilere ulaşarak daha da büyümek ve ulusal çapta çalışmalar yapmak istiyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından onaylanan ve desteklenen projede, gençler ülkemizdeki çevre bilincini geliştirmek için çok çalışıyor.
Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: