Antalya
12.11.2018
A
GÜNDEM , GÜNCEL
Aksu’yu Antalya’nın lokomotifi yapacağız
Aksu’yu Antalya’nın lokomotifi yapacağız

Ak Parti’den Aksu Belediye Başkan Aday Adayı olan Antalya Müteahhitler Derneği Başkanı Deniz Karataş, “25 yıldır inşaat sektöründe hizmet veriyorum. Aksu’yu istihdam açısından Antalya’nın lokomotifi yapacağız. Ben bir Aksu sevdalısıyım” dedi

Antalya İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Deniz Karataş, Ak Parti’den Aksu Belediye Başkan Aday Adayı oldu.   Adaylık dosyasını ilçe başkanlığına teslim eden Karataş, kendisini desteklemeye gelenlere seslendi.  Karataş, “Antalya’mıza yaklaşık yarım asır ata mesleğimiz olan imar ve inşaat alanında hizmet verdik. Sivil toplum örgütlerinde 25 sene yönetim kurullarında çalıştım. Bu bilgi ve tecrübelerimizi Aksu Belediyemizde, doğduğum, doyduğum ve oturduğum bölge ile paylaşmayı düşündük. Yönetim kurulları ve meclis ile yıllardır çalışmanın nasıl olduğunu bilirim.  Ben proje ve görev adamıyım. Bu nedenle Aksu Belediye Başkanlığı’na talibim” diye konuştu.

Kapı kapı gezdik

Adaylıktan önce Aksu’ya bağlı mahalleleri tek tek dolaştığını, bölge halkı ile istişarede bulunduğunu dile getiren Karataş, “Aksu’nun sorularını biliyorum. Bu şerefli görevi en iyi şekilde yürüteceğime inanıyorum. Kendime,  çalışma arkadaşlarıma olan güvenim tamdır. Aksu’yu el ele vererek modern ve çağdaş kentler seviyesine taşıyacağız. Bölge halkımızla dayanışma içinde ve ulaşılabilir olmak, en büyük arzumuzdur. Aksu’muzda bir sevda yürüyüşüne çıktık” dedi.

Aksu sevdalısıyım

Aksu’nun tarım ve turizm dışında sanayi ile birlikte ileriye dönük atılım yapacak bir kapasiteye sahip olduğunu belirten Karataş, “Bütün bu adımlar gerçekleştirildiğinde Aksu, üretimi ve istihdam açısından Antalya’nın lokomotif gücü olacaktır. Aksu’da yaşayan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarıyla, beklentilerine yönelik ciddi projeler ortaya koyabilme sevdasındayım” dedi.

Devam ediyoruz, devam edeceğiz

Karataş  sözlerini şöyle sürdürdü: “Aksu sevdamız yatırımlarla devam edecek. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, ‘Herkes köyüne yatırım yapsın’ talimatıyla ülkemizde ilk kez Karataş Mağarası’nı ve beş yıldızlı otelleri Turizme kazandırdık. Hem aile olarak, hem de görev yaptığımız tüm kurumlara karşı sorumluluğumuzun yerine getirilmesi noktasında, yerli malım yerli param kampanyamızla milli üretimi destekleyen projeleri hayata geçirdik. ‘Yaşanabilir yeşil bir dünya umuduna’ destek vermek amacıyla duyarlılık gösterdik. Doğadaki tüm canlıların barınacağı, gelecek nesillerin gölgesinde büyüyeceği ‘Nasuh Karataş Hatıra Ormanı’ oluşturduk.”

 

DENİZ KARATAŞ KİMDİR?

1974 yılında Antalya’da Aksu İlçesi Yeşilkaraman Köyü’nde doğdu. İlkokulu Namık Kemal İlkokulu’nda, ortaöğretimimi Antalya Anadolu Lisesi’nde tamamladı. 1996 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Bölümü’nden mezun olan Karataş, aynı yıl sektörde 45 yıllık geçmişi olan Karataş İnşaat’ta ailesinin misyonunu üstlendi. 1997 yılından bu yana Antalya Güç Birliği Holding bünyesine ortak olan Karataş, bir çok sivil toplum kuruluşunda gerek üye gerekse yönetim kadrolarında yer aldı. 2009 yılında Antalya İnşaat Müteahhitleri Derneği’nde başkanlık görevine seçilen Karataş, aynı sene merkezi Ankara’da bulunan Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu Genel Başkan Vekili görevine getirildi. Orta derece Almanca, çok iyi derecede İngilizce bilen Karataş, evli ve iki kız çocuğu babası. Mehmet DOĞAN

 

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: