Antalya
26.10.2018
A
GENEL , GÜNCEL
Muratpaşa Belediyesi fener alayı düzenleyecek
Muratpaşa Belediyesi  fener alayı düzenleyecek

MURATPAŞA Belediyesi ve Cumhuriyet İçin Antalya El Ele Platformu, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 95'inci yılı dolayısıyla Konyaaltı varyantında fener alayı düzenleyecek.
 

Muratpaşa Belediye Başkan Ümit Uysal, Cumhuriyetin ilanının 95'inci yıl dönümü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı, Konyaaltı varyantından Cumhuriyet Meydanı'na Antalya'nın dört bir yanından gelecek on binlerle kutlamaya hazırlandıklarını söyledi. Cumhuriyet İçin Antalya El Ele Platformu'yla birlikte düzenlenecek kutlamaların aynı zamanda tarihsel bir sorumluluk olduğunu belirten Başkan Uysal, “Konyaaltı varyantı boyunca uzanan Türk bayrakları, onu en yukarda taşımak için gayret sarf eden, toplumun her kesiminden insanlarımızın parçası olduğu muhteşem kalabalık, Türkiye için umut olmaya devam ediyor" dedi.

CEM ADRİAN KONSERİ

Kutlamaların bu yıl daha coşkulu geçeceğine inandığını belirten Başkan Uysal, saat 18.00'de Konyaaltı varyantında fener alayıyla eş zamanlı olarak Cumhuriyet Meydanı'nda da konserlerin başlayacağını söyledi. Meydanda, Antalyalı rep sanatçısı Şanışer konseriyle başlayacak kutlamaların Grup Ayna konseriyle devam edeceğini belirten Başkan Uysal, “Cumhuriyet Meydanı'nda son olarak sahne alacak Cem Adrian, Antalya'da cumhuriyet coşkusuna ortak olacak" dedi. 

FARKLI TURNUVALAR

Muratpaşa Belediyesi, ayrıca, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında hentbol, yüzme ve badminton branşlarında turnuvalar düzenleyecek. 29 Ekim Cumhuriyet Kupası Hentbol Turnuvası, cumartesi ve pazar günleri Süleyman Evcilmen Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek. Karşılaşmalar saat 10.00'de başlayacak.  7'den 77'ye Cumhuriyetin Çocukları Yüzüyor etkinliği ise pazar günü saat 12.00'de Süleyman Erol Yüzme Havuzu'nda, badminton turnuvası ise 3-4 Kasım tarihlerinde Dilşad Refizade Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek. (Haber merkezi)

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: