Antalya’da yetkililer, çarşamba ve pazar günleri SGK İl Müdürlüğü ile Atatürk Devlet Hastanesi bahçe duvarlarında kurulan 'kaldırım AVM'siyle ilgili tepkileri dikkate alarak harekete geçti. Sabahın erken saatlerinde tezgah açmak için söz konusu noktaya gelen satıcılar zabıtayla karşılaştı.  

KALDIRIMDA GİYİM ÜRÜNLERİ AVM'Sİ 

Antalya’da ihracat fazlası giyim ürünleri ile ikinci el giyim ürünlerinin satıldığı SGK İl Müdürlüğü ile Atatürk Devlet Hastanesi dış duvarında bu hafta ürün satışına izin verilmedi. Antalya’nın en büyük kaldırım AVM’si olarak bilinen bölgede bundan sonra gelişi güzel satış yapılamayacak. 

ZABITA EKİPLERİ HAREKETE GEÇTİ

Sosyal Güvenlik Kurumu ile Atatürk Devlet Hastanesi dış duvarında giyim ürünleri satan vatandaşlara bu hafta izin verilmedi. Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü ile Büyükşehir ve Muratpaşa Belediyesi zabıta ekipleri çarşamba ve pazar günleri giyim ürünleri satışı gerçekleştiren vatandaşların duvar işgaline bu hafta "dur" dedi. Zabıta ekipleri kaldırım ve resmi kurum duvarında satış yapan vatandaşları bölgeden uzaklaştırdı. 

DENETİMLER ARA SOKAKLARA DA YAYILACAK

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Muratpaşa Belediyesi zabıta ekipleri, işgal altındaki kaldırım ve duvarların bulunduğu bölgede tezgah açılması olası günlerde nöbet tutacak. Haftanın 2 günü pazar kurulan bölgedeki tramvay hattı üzerindeki caddede satış yapılmasına izin vermeyen zabıta ekipleri denetimlerini artık ara sokaklarda da devam ettirecek. 

BÖLGEDE NE OLMUŞTU?

Antalya’da Muratpaşa ilçesinde kaldırıma kurulan en büyük ve tek alışveriş merkezi olarak bilinen alanda 50 TL’ye tişört, 100 TL’ye pantolon satılıyor, SGK İl Müdürlüğü ile Atatürk Devlet Hastanesi dış duvarlarında sergilenen ürünler büyük ilgi görüyordu. Antalya’da 'kaldırım AVM'si olarak bilinen bölgedeki ürünler, çarşamba ve pazar günleri kurulan semt pazarlarında alışverişlerini tamamlayan vatandaşlarca kapış kapış alınıyordu. 

Muhabir: BÜLENT ÖNER