CHP Muratpaşa eski İlçe Başkanı Hasan Şahin hakkında disiplin soruşturması başlatıldığı iddia edildi. CHP Genel Merkezi, Şahin’le ilgilisi disiplin sürecini 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi belediye meclis üyesi aday listesinde parti tüzüğüne aykırı hareket ettiğini gerekçesiyle başlattı. Belediye meclis üyesi aday listesine kontenjandan giren Önder Kurnaz’ın adı dönemin ilçe başkanı Hasan Şahin tarafından silinmişti. 

CHP ÖRGÜTÜNÜN LİDER KADROLARINDAN…

Cumhuriyet Halk Partisi Muratpaşa İlçe Başkanlığı görevini uzun süre başarılı bir şekilde sürdüren Hasan Şahin, 31 Mart Yerel Seçimlerinden önce parti genel merkezi tarafından hazırlanan belediye meclisi aday listesinde değişiklik yapmakla suçlanıyor. CHP’nin lider kadrolarından önemli bir isim olan Hasan Şahin henüz kendisine gelen bir tebligatın olmadığını ifade etti. 

Hasan Şahin

ÖNDER KURNAZ TARTIŞMA KONUSU OLMUŞTU!

31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde CHP Kepez eski İlçe Başkanı Önder Kurnaz’ın kontenjan adayı olarak Muratpaşa Belediye Meclis Üyesi Aday Listesinde yer almasına tepki gösterilmişti. Bu tepkinin üzerine dönemin Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, parti genel merkezinden ilçeye gönderilen aday listede Kurnaz’ın adını çizmiş ve farklı bir isim yazarak YSK’ya teslim etmişti. 

Önder Kurnaz Aday Adaylığı Açıklaması-2

HASAN ŞAHİN GÖREVDEN ALINDI!

CHP Genel Merkezinin hazırladığı belediye meclis üyesi aday listesinde değişiklik yapan Hasan Şahin, CHP Antalya İl Başkanlığı tarafından görevden alındı. Şahin’in yerine ise Can Okan Kıran atandı. Seçime sayılı günler kala yaşanan bu olayın ardından Hasan Şahin, CHP Muratpaşa İlçe Koordinasyon Merkezinde parti çalışmalarını aralıksız sürdürdü. 

"BANA YAPILAN BİR TEBLİGAT YOK!"

Süreçle ilgili açıklamalarda bulunan Hasan Şahin, henüz kendisine yapılan bir tebligatın olmadığını belirtti. Şahin şu açıklamalarda bulundu:

“Disiplin süreci konuşuluyor ama tarafıma henüz yapılmış bir tebligat yok. Bu nedenle şu an için bir şey söylemek doğru olmaz.”

EROĞLU: “GENEL MERKEZ HENÜZ İL BAŞKANLIĞINA YOLLAMADI”

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Disiplin Kurulu Başkanı Hüseyin Eroğlu, Hasan Şahin hakkında disiplin sürecinin genel merkez disiplin kurulu tarafından sürdürüldüğünü anlattı. Genel merkezden dosyanın gelmesinin ardından ise süreci devam ettireceklerini anlatan Eroğlu, süreci takip ettiklerini açıkladı. 

Muhabir: BÜLENT ÖNER