Türkiye'nin turizm başkenti Antalya, gerek yerli gerek yabancı turistleri ağırlamaya devam ediyor. Mavinin ve yeşilin bulunduğu eşsiz doğa güzellikleri ile bezenen ilimizde 5 yıldızlı otellerde sunulan hizmetler birçok kesim tarafından memnuniyetle karşılanırken, eleştirilerin odağı olmaya da devam ediyor.

Turistlerin "karnesi" olarak değerlendirilen sosyal medya hesapları, Antalya'da hizmet veren 5 yıldızlı bir otele ait eleştirileri tüm kullanıcılar ile paylaştı. TikToker'da @sickofbeingskint1 kullanıcı adını kullanan İngiliz kadın, Antalya'nın Serik ilçesinde hizmet veren 5 yıldızlı otel Crystal Family Resort'un kahvaltı büfesinin bir videosunu paylaşarak diğer kullanıcılara 'zahmet etmemelerini' söyledi.

"RASTGELE ŞEYLER VAR"

Daily Mail'e konu olan videonun başında "Ben olsam zahmet etmezdim çocuklar, yemekler aynı seviyede değil. Sözde beş yıldızlı bir tatil köyü ama açık büfe restoranda her gün aynı yemekler var" diyen turistin, çekimleri sırasında çok çeşitli kahvaltı seçenekleri göze çarpıyor. 5 yıldızlı tatil köyünün kahvaltı büfesini, "Kahvaltıda çorba, peynirler ve jambonlar sunuyorlar. Domatesle karıştırılmış çırpılmış yumurta, kıyma, biber, gerçekten rastgele şeyler var" diye anlatan turist, 2 dakikalık klipte peynir ve et çeşitlerinin yanı sıra biri domatesli, diğeri sütlü olmak üzere çeşitli yumurta çeşitlerinin sunulduğu bir dizi sıcak ve soğuk yiyecek çeşitlerini de gösterdi.

"BU GERÇEKTEN İYİ DEĞİL"

Otelden aldığı hizmeti bu kez acımasızca eleştiren turist, "Bu gerçekten iyi değil, biz titiz ya da seçici insanlar değiliz ama yemek meraklısıyız. Bir tatil için çok çalışarak yaklaşık 3.000 Sterlin harcadığınızda ve her gün bu şekilde servis edildiğinde, bu gerçekten cesaret kırıcı.  Hiç de mutlu değiliz. Bu hiç iyi değil, gerçekten hiç iyi değil" ifadelerini kullandı. 

"RASTGELE KÜÇÜK SOSİSLER"

TikToker, ısı geçirmez kaplarda tutulan ve görünüşe göre seçimden hayal kırıklığına uğramış bir dizi kahvaltı ürününü de ortaya çıkardı. Eritilmiş peynirli domatesler, 'rastgele küçük sosisler', bir tepsi bulgur buğdayı, tavuk sosisleri ve doğranmış domatesli yumurtaları görüntüleyen turist, "Kahvaltı için beklediğiniz gibi değil, gerçekten o kadar da harika değil" dedi.

"KAHVALTI İÇİN Mİ?"

Videonun bir başka bölümünde, geleneksel bir Türk kahvaltısı seçeneği olan iki büyük tencere dumanı tüten çorba gösteriliyor. Çorba tencerelerinin içine bakan kullanıcı klibi şöyle bitiriyor: "Kahvaltı için mi çocuklar? Hayır!" diyerek bitiriyor.

ELEŞTİRİLERE ELEŞTİRİ YAĞMURU

Ancak videoyu izleyenler kahvaltı büfesini savunmakta gecikmedi ve TikToker'ı geleneksel menü seçeneklerini eleştirdiği için eleştirdi. Açıkça öfkelenen bir kullanıcı "Benidorm'a gitsen iyi olur" diye yazarken, bir diğeri Butlins'i önererek "Tanrım, Skegness'e gitmeliydin" diye yazdı.

"MC DONALS'A GİTMELİSİNİZ!"

Üçüncü bir sosyal medya kullanıcısı ise şu yorumu yaptı: "Harika görünüyor, çok fazla seçenek var ve evdekinden farklı. Tam da tatile giderken beklediğim şey." Bir başka sosyal medya kullanıcısı ise şöyle dedi: "Harika görünüyor! Çırpılmış yumurta ve domatese bayılırım. O kadar titizseniz McDonald's'ı deneyebilirsiniz!"

"ÇORBA KAHVALTI MENÜSÜDÜR"

Yorumcular sosyal medya kullanıcısını düzeltmekte gecikmedi ve kahvaltıda çorba içmenin Türkiye'de yaygın olduğunu bildirdi. Bir kullanıcı, "Çorba Türk kahvaltısı için normaldir. Menemen (domatesli çırpılmış yumurta) de öyle. Çorba, ucuz ve yapımı kolay olduğu için fakir Türkler için popüler bir kahvaltı seçeneği haline geldi. Türkiye'de kahvaltıda peynir, hamurlu simit ekmeği, farklı yumurta çeşitleri, zeytin ezmeleri ve meyve reçelleriyle birlikte yaygın olarak servis ediliyor" ifadelerine yer verdi.

"MENEMENE BURUN KIVIRDI"

TikToker'in burun kıvırdığı bir diğer yemeğin de bir başka Türk kahvaltı klasiği olduğu ortaya çıktı. Çırpılmış yumurta ve domatesten oluşan rahatsız edici yemek, aslında menemen adı verilen popüler bir sabah yemeği-bazen Türk omleti olarak adlandırılıyor. Bu yemekte genellikle çırpılmış yumurtaya biber, domates ve diğer baharatlar ekleniyor. Video yayınlandığından bu yana yarım milyondan fazla izlendi ve sosyal medya kullanıcısını 'normal Türk kahvaltısı' konusunda fazla seçici olduğu için eleştiren 4 bin 200 yorum yapıldı.

"TEPKİLER BENİM İÇİN SORUN DEĞİL"

Videonun yaratıcısı da buna cevaben bir takip videosu hazırlayarak şunları yazdı: "Vay vay vay! Önceki videoma gelen tüm yorumlar için teşekkür ederim!!! Çılgınca!!! Çoğunlukla olumsuz tepkiler aldım, ki bu benim için sorun değil! Pek çok insan tavuk nugget ve cips istediğimi varsayıyor. İronik bir şekilde alakart Meksika set menüsünde cips ve tavuk nugget servis ettiler, biz de çıktık!!! Daha önce de söylediğim gibi, daha önce Türkiye'de bulundum ve harikaydı, bu değil!!!"


 

Muhabir: DUYGU TEKİN