Antalya
Yayın Tarihi : 26.05.202314:43
Güncelleme Tarihi : 26.05.202314:45
A
GÜNDEM , POLİTİKA
TİP açıklama yaptı
TİP açıklama yaptı

TİP, ikinci tura kalan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğini açıkladı. Türkiye İşçi Partisi Antalya il ve ilçe örgütleri düzenledikleri basın açıklamasında Pazar günü Kılıçdaroğlu’nun kazanması için çalışmaları son saate kadar sürdüreceklerini dile getirdiler.

Türkiye İşçi Partisi adına açıklama yapan Yunus Başaran, Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçiminde Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeni Cumhurbaşkanı olacağını ifade etti. Başaran açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye tarihinin en önemli seçimlerinden biri geride kaldı. Devletin tüm olanaklarını kullanan, kendisine muhalif tüm kesimleri düşman ve terörist ilan eden AKP- MHP ittifakını şimdilik koltuktan indirememenin öfkesini ve üzüntüsünü yaşıyoruz. Halkın yarısından fazlasının, her türlü tehdit ve hileye rağmen Saray'a onay vermemiş olması ise umudumuzun kaynağıdır. Yoksullaştırılan emekçilere, şiddete karşı yalnız bırakılan kadınlara, ülke için hayaller kurması engellenen gençlere karşı bir borcumuz olduğunu biliyoruz. Biz inatçıyız. İnadımızı, ülkemiz ve halkımız için güzel günlere olan inancımız besliyor. Bu inancı hiçbir gücün elimizden alamayacağını bugünde bir kez daha ilan ediyoruz.”

ÇABAMIMIZ SON ANA KADAR SÜRECEK

Başaran açıklamalarını şekilde sürdürdü:

“Gün, iktidarı yenebileceğimizi birbirimize anlatma günüdür. Gün, yüz yıl önce Saray'a boyun eğmeyen tarihimizden ilham alma günüdür. Türkiye İşçi Partisi olarak, 28 Mayıs günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimlerinde, Kemal Kılıçdaroğlu'nun kazanması ve Tayyip Erdoğan'ın kaybetmesi için üzerimize düşen sorumluluğu yapacağımızı duyuruyoruz. On binlerce üyemiz, 1 milyona yaklaşan seçmenimiz adına halkımıza "Sana Söz" diyoruz. 14 Mayıs öncesinde TİP üyeleri nasıl arı gibi çalıştıysa, yaratıcı emekleriyle gönüllülerimiz nasıl çaba harcadıysa, aynı heyecan ve coşkuyu son 2 gün boyunca da Kılıçdaroğlu için göreceksiniz. Geride bıraktığımız seçimler için avukatlarımız ve uzmanlarımız inceleme ve itirazlarını yürütüyor. Birkaç bin oyla vekil seçilememiş görünen adaylarımız ve AKP ile MHP'ye kaybedildiği anlaşılan vekilliklerimiz adına tek bir oyunun çalınmaması için çalışıyoruz. Dahası, deprem bölgelerinde ve medyaya da görüntüleri düşen kimi kentlerde seçimlerin manipüle edildiğine ilişkin verileri de değerlendiriyoruz. TİP'in, Kemal Kılıçdaroğlu'nun ya da muhalefetin hakkının yenmemesi için son terimize kadar çaba harcayacağız.”

HABER: BÜLENT ÖNER

 

Paylaş