Antalya
Yayın Tarihi : 24.05.202316:50
Güncelleme Tarihi : 24.05.202316:53
A
GÜNDEM , POLİTİKA
Eğitim İş'ten sandık daveti
Eğitim İş'ten sandık daveti

Eğitim İş Antalya Şube Başkanı Sadık Acar, “Örgütlü olduğumuz her yerde, memleketin her köşesinde, sandık güvenliğine ve halkın oylarına sahip çıkıyoruz! Tüm yurttaşlarımızı da 28 Mayıs’ta seçimlerde oy kullanmaya ve sandıklara sahip çıkmaya çağırıyoruz.” dedi.

28 Mayıs’ta yapılacak 2. Tur seçimlerine katılımı yükseltmek için kampanyalar düzenleyen kurumlar arasına Eğitim İş Sendikası da eklendi. Eğitim-İş Antalya Şube Başkanı Sadık Acar, “Başöğretmenimiz, Cumhuriyeti Türk milleti kendi kendini yönetebilsin, yöneticilerini özgürce seçsin ve değiştirebilsin diye kurdu; bu toprakların en büyük kazanımı olan bu değere gölge düşürülmesine müsaade etmiyoruz! Yazarın dediği gibi ‘Bütün çiçekleri koparabilirsiniz ancak baharın gelişini engelleyemezsiniz’. O baharı kucaklamak için önce umudu dinç tutup çiçeklenmek, sonra da ellerimizi açıp kararlı durmak gerektiğini biliyoruz.” diye konuştu.

 SANDIKLARDA GÖREVDEYİZ

Tüm yurttaşları 28 Mayıs’ta seçimlerde oy kullanmaya ve sandıklara sahip çıkmaya davet eden Acar, “28 Mayıs seçimlerinde de Cumhuriyet’in kazanımlarının ve devrimlerinin içini boşaltan, temel hak ve özgürlükleri, demokrasiyi, adaleti gerileten, kutuplaştırıcı ve ayrıştırıcı dili siyasete egemen kılan, ‘Her şeyi ben bilirim, her şeye ben karar veririm’ diyen tek adam anlayışına karşı, yaşama dair güzelliklerin bahar tazeliğinde canlanacağı güzel, mutlu bir gelecekten yana tavır alıyoruz. İktidarın dilinden düşürmediği milli iradenin sandığa tam olarak yansıması için, 140 bini aşkın üyesiyle Eğitim-İş olarak sandık seferberliği başlatıyoruz. Örgütlü olduğumuz her yerde, memleketin her köşesinde sandıkların güvenliği ve halkın oylarına sahip çıkıyoruz! Biz buradayız, hazırız, umutluyuz!” dedi

GERİCİLİĞE VE BÖLÜCÜLÜĞE KARŞIYIZ

Eğitim İş olarak Cumhuriyet devrimlerini ve Cumhuriyetin kurucu değerlerini kendisine rehber kabul ettiklerini kaydeden Acar açıklamasını şöyle sürdürdü: “Atatürk ilke ve devrimleri ile Türkiye Cumhuriyeti’nin laiklik ilkesi üzerinde yükseldiğinin bilinciyle, laiklik ilkesinin korunmasına büyük önem verir. Irkçılığa, gericiliğe ve bölücülüğe karşıdır. Irk, etnik köken, dil, kültür, din, cinsiyet ve diğer nedenlerle hiçbir ayrım yapmaksızın tüm insanların eşitliğine inanır. Emeğin en yüce değer olduğunu kabul eder. Sınıf ve kitle sendikacılığını savunur. Tüm çocukların çağdaş, bilimsel, laik, demokratik, eşit, parasız ve nitelikli eğitim hakkını savunur.”

HABER: MUSTAFA KOÇ 

 

Paylaş
ETİKETLER:
#Mustafa Koç
YAZAR: