Antalya
Yayın Tarihi : 23.05.202314:19
Güncelleme Tarihi : 23.05.202314:21
A
GÜNDEM
Havucun kilosu 100 liraya yükseldi
Havucun kilosu 100  liraya yükseldi

Antalya Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncular Derneği Başkanı Hasan Ali Yılmaz, Antalya sebze ve Meyve Halinde son 2 gündür havucun çok az miktarda olduğunu dile getirdi. Havucun Antalya’da yetiştirilmediğini ve başka illerden geldiğini anlatan Yılmaz, “Duyumlarıma göre yer yer havucun kilo fiyatının manavlarda 100 liraya yükseldiği yönünde” dedi.

Son günlerde fiyatı artan ürünlerin arasında zirve yapan havucun kilosu 100 liraya kadar yükseldi. “Manavlarda bulunmayan havucun kilo fiyatının 100 liraya kadar yükseldiği yönünde duyumlar alıyoruz” şeklinde konuşan Antalya Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncular Derneği Başkanı Hasan Ali Yılmaz, başka illerde üretilen havucun Antalya’ya neredeyse yok denecek kadar az geldiğine vurgu yaptı.

YOKSULUN YİYECEĞİ LÜKS OLDU

Pazar ve manavlarda kilosu 8 ile 15 lira arasında değişen havucun birden 100 liraya fırlaması en çok yoksul vatandaşları etkiledi. Yaşanan aşırı artış karşısında şaşkın olduklarını dile getiren Antalya Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncular Derneği Başkanı Hasan Ali Yılmaz, yaşanan yoğun artışın birkaç gün içerisinde normale binmesini beklediklerini dile getirdi.

HABER: BÜLENT ÖNER

 

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
#Bülent Öner
YAZAR: