Antalya
Yayın Tarihi : 20.05.202312:33
Güncelleme Tarihi : 20.05.202312:51
A
GÜNDEM , POLİTİKA
CHP’den “Demokrasi Bileti” kampanyası
CHP’den “Demokrasi Bileti” kampanyası

CHP Gençlik Kolları, seçim günü ikametgahlarından farklı yerde bulunan üniversite öğrencilerinin oy kullanabilmelerini sağlamak amacıyla "Demokrasi Bileti" kampanyasını başlattı. Bağışta bulunmak isteyen vatandaşların demokrasibilet.org üzerinden işlem yapmaları istendi. Ayrıca bağışta bulunacak vatandaşlar bilgi için CHP Antalya il başkanlığına başvurabilecekler.  

Başlatılan kampanyanın bugünden itibaren hayata geçirileceğini söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, “28 Mayıs günü gerçekleşecek seçimde ikamet ettiğiniz şehre giderek oy kullanmanızın önündeki ekonomik engelleri ortadan kaldırması amacıyla ‘Demokrasi Bileti’ kampanyasını bugün itibariyle hayata geçiriyoruz. Bu kampanya ile hedefimiz, tüm gençlerimizin sandığa gitmesini ve iradesini göstermesini sağlamaktır. Gençleri sandıktan uzak tutmaya çalışan iktidara inat, gençliği sandığa taşıyacağız. Bu harekete öncülük etmekten gurur ve onur duyuyoruz. Bizi en çok mutlu eden konulardan birisi de şu; biz bu kampanyayı parti üyelerimiz için yapmıyoruz. Sadece kendi seçmenimiz, bildiğimiz, tanıdığımız insanlar için yapmıyoruz. ‘Benim verecek oyum, ülkemin geleceği için söyleyecek sözüm var’ diyen herkes için yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Kampanyaya bağış yoluyla destek verilebileceğini belirten Cengiz, demokrasibilet.org adresi üzerinden 500 TL ve üzeri fiyatlarda ya da direkt olarak IBAN kullanılarak bağış yapılabileceğini söyledi. Kampanyadan yararlanmak isteyen öğrencilerin e-devlet üzerinden alınmış öğrenci belgelerini sisteme yüklemesi ve oy kullanmak için gideceği ili seçmesi yeterli olacak.

HABER: BÜLENT ÖNER

 

 

Paylaş