Antalya
Yayın Tarihi : 19.05.202316:36
Güncelleme Tarihi : 19.05.202316:43
A
GÜNDEM
Hızır aşkına ayağa kalkın
Hızır aşkına ayağa kalkın

Antalya’da 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri için Sivil Toplum Kuruluşları da harekete geçti. Alevi Bektaşi Federasyonu, Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu, Alevi Dernekleri Federasyonu, Avustralya Alevi Bektaşi Federasyonu, Alevi Kültür Dernekleri ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği yönetimlerinden yapılan açıklamada seçimde Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleneceği açıklandı.

Yapılan açıklamada; “Ülkemize, çocuklarımıza ve geleceğimize Hızır olacağız. Hırsızlığa, yalana, talana, katilleri affedenlere, dini inançları sömürenlere, Alevi-Kürt-Ermeni düşmanlığı yapanlara, yoksul halk çocuklarının ölümünden rant devşirenlere” kesinlikle oy verilmeyecek denildi. Açıklama daha sonra şu şekilde devam etti:

“Kadın düşmanlarına, eğitimi ve çocuklarımızın geleceğini tarikatlara teslim edenlere,  doğayı yağmalayanlara, siyasi, dini ve etnik linç kültürünü savunup, kendisi gibi olmayanları dışlayanlara, çocuk tecavüzcülerini savunanlara, kardeşi kardeşe kırdırıp oy peşinde koşan siyasetçilere karşı; Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekliyoruz.  Çünkü biz; barış içinde, sevgiyle yaşayacağımız vatanımıza yani geleceğimize sahip çıkıyoruz. Türkiye “Direnen Bir Demokrasi’ye” sahip çıkan, Otokrasiye teslim olmayı reddeden halkların ülkesidir. Yaygınlaşan ultra milliyetçiliğe, Siyasal İslamcılığa, Kürt, Alevi, mülteci düşmanlığına karşı toplumun direnen yarısına ve demokrasi kavgasına omuz vereceğiz.  Unutma 28 Mayıs'ta Türklerin, Kürtlerin, Alevilerin, Sünnilerin yani bu topraklarda var olmuş tüm halkların ve inançların, düşmanca değil dostça, nefret içinde değil sevgiyle bir arada yaşadığı bir ülke için oy kullanacağız. Haydi, Canlar Kazanacağız, haydi.”

HABER: BÜLENT ÖNER

 

Paylaş