Antalya
Yayın Tarihi : 16.05.202310:53
Güncelleme Tarihi : 16.05.202310:54
A
GÜNDEM , POLİTİKA
Antalya yeniden Kılıçdaroğlu diyecek mi?
Antalya yeniden Kılıçdaroğlu diyecek mi?

14 Mayıs'ta yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 28'inci dönem milletvekili seçimlerinin ikinci tura kalması nedeniyle Türkiye 28 Mayıs'ta yeniden sandık başına gidecek. Yüksek Seçim Kurulu yeni oy pusulasını hazırladı. Antalya’da Cumhurbaşkanlığı seçimini birinci turda Kemal Kılıçdaroğlu kazanmıştı.

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) Seçim Takvimi'ne göre Cumhur İttifakı'nın adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Millet İttifakı'nın adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için propaganda dönemi 15 Mayıs'ta başladı.

SİSTEME GİREN VERİLER BİLE DURUMU DEĞİŞTİRMİYOR

4 milyon seçmen 14 Mayıs 2023 tarihinde cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçimleri için sandık başına gitti. YSK Başkanı Ahmet Yener, sisteme girişi devam eden 35 bin 874 oyun tamamının ilk 2 sıradaki adaydan Erdoğan'a veya Kılıçdaroğlu'na verilmesi halinde de sonucun değişmeyeceğini belirtti. En çok oy alan iki aday için yeni oy pusulaları basılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Millet İttifakı adayı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasında geçecek olan ikinci tur yarışında vatandaşların kullanacağı oy pusulası ortaya çıktı.

HABER: BÜLENT ÖNER

 

Paylaş