Antalya
Yayın Tarihi : 15.05.202314:17
Güncelleme Tarihi : 15.05.202314:19
A
GÜNDEM , POLİTİKA
CHP’de bir garip seçim sonucu
CHP’de bir garip seçim sonucu

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçiminde Antalya’da CHP oy bakımından büyük bir başarı yakaladı. Fakat CHP ile Ak Parti aynı sayıda milletvekili çıkarttı. 6 Milletvekili çıkartan CHP’de Gelecek ve Saadet Partisi’nden aday sıralamasına giren ve kendi partilerine dönmesi beklenen 2 milletvekili düştüğünde 4 vekille TBMM’de temsil edilecek.

14 Mayıs’ta Antalya’yı Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçiminde birinci parti olarak kazanan Cumhuriyet Halk Partisi şehirde sevinemedi. Milletvekili aday sıralamasında 4. Sırayı Gelecek Partisi’ne, 5. Sırayı ise Saadet Partili isme veren CHP Antalya’da 6 milletvekili çıkarttı. 4. ve 5. sıra Milletvekili isimlerinin kendi partilerine gitmeleri durumunda CHP’nin TBMM’de Antalya’yı temsilen 4 sandalyesi kalacak.

ŞİMDİ SEÇİMİ KAZANAN KİM?

Ak Parti Antalya’da milletvekili seçiminde 6 sandalye kazandı. Cumhuriyet Halk Partisi’nde ortalama 70 bin daha düşük oy alan Ak Parti ile CHP’de 6’şar milletvekili kazandı. Cumhuriyet Halk Partisi’nden milletvekili seçilen Gelecek ve Saadet Partili isimlerin kendi partilerine dönmelerinin ardından şehirde en fazla milletvekiline sahip parti Ak Parti olacak.

İKİNCİ TUR SEÇİMLERİNDE NASIL BİR KAMPANYA YÜRÜTÜLECEK?

Cumhuriyet Halk Partisi Cumhurbaşkanlığı seçiminde Antalya’yı kazandı. Seçimin ikinci tura kalmasıyla birlikte Cumhuriyet Halk Partisi’nin Antalya’da nasıl bir seçim stratejisi sürdüreceği merak konusu oldu.Parti tabanından çok fazla vatandaş il ve ilçe yönetimlerinin dışında özellikle Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in sahada daha aktif çalışmalara imza atmasını istiyor.

HABER: BÜLENT ÖNER

 

Paylaş