Antalya
Yayın Tarihi : 12.05.202311:09
Güncelleme Tarihi : 12.05.202311:10
A
GÜNDEM , KÜLTÜR-SANAT
Carmen'e alkış yağdı
Carmen'e alkış yağdı

ANTALYA Devlet Opera ve Balesi (Antalya DOB), bale severleri heyecanla beklenen aşk ve tutkunun, dansın büyüsüyle ihanet ve ölüme karıştığı 'Carmen' balesinde buluşturdu. Carmen balesini sahneleyen Antalya DOB sanatçıları ayakta alkışlandı.

Haşim İşcan Kültür Merkezi sahnesinde prömiyeri gerçekleşen 'Carmen' adlı bale eserinde, güzelliği ve kendine olan sonsuz güveniyle erkekleri etkileme gücüne sahip olan 'Carmen'in hikâyesi bale sahnesinde hayat buldu. Kazananın ve kaybedenin olmadığı, dramatik bir aşk hikâyesi olan eserin prömiyerinde 'Carmen' rolünü Iaroslava Volkova, 'Don Jose' rolünü Artemii Pliusnin, 'Toreador' rolünü Burak Özbek ve 'Carmen'in Karanlık Yüzü' rolünü Milina Fidan Özbek canlandırdı. Müzik düzenlemesini Hakan Kalkan'ın yaptığı, George Bizet'in müziği ve Konstantin Uralsky'nin koreografisiyle sanatseverlerin beğenisine sunulan eserde şef Hakan Kalkan orkestrayı yönetti, Sibel Aydın başkemancı görevini üstlendi. Eserin dekor tasarımını Gürcan Kubilay, kostüm tasarımını Gazal Erten, ışık tasarımını da Mustafa Eski hazırladı.

 

Salonu dolduran izleyiciler Carmen eserini sahneleyen sanatçıları ayakta alkışladı. Eserin koreografı Konstantin Uralsky, bale prodüksiyonunda bu kült hikâyenin ana hatlarını sanatseverlere sunmayı ve bu novellayı George Bizet'in güçlü müzikleri ile birlikte dansın diline tercüme etmeyi arzu ettiğini dile getirdi.

 

Carmen balesi, 30 Mayıs Salı akşamı saat 20.00'de Haşim İşcan Kültür Merkezi opera sahnesinde bir kez daha sahnelenecek.(DHA)

 

 

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
#Carmen
YAZAR: