Antalya
Yayın Tarihi : 10.05.202315:07
Güncelleme Tarihi : 10.05.202315:23
A
GÜNDEM
Kılıçdaroğlu’na tam destek
Kılıçdaroğlu’na tam destek

Geçtiğimiz günlerde 4. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştiren Tüm Yerel Yönetim Çalışanları Sendikası yönetiminden Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na tam destek kararı çıktı. Tüm Yerel-Sen Antalya Şube Başkanı Demet Kurupınar, “Adaletsiz politikalarıyla sonraki kuşaklarımızı bile borçlandıran, toplumu ayrıştıran, temel hak ve özgürlükleri yok eden siyasal iktidara karşı TÜM YEREL SEN olarak 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğimizi kamuoyu ile paylaşıyoruz” dedi.

Geçtiğimiz günlerde yapılan seçimle delegeler merkez yönetim kurulu üyelerini, geçtiğimiz dönem Antalya Şube Yönetiminde yer alan İl Sekreteri Volkan Özdemir Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyeliğine, örgütlenme sekreteri Orhan Çoban, Merkez Disiplin Kurulu Üyeliğine seçildi. Türkiye genelinde TÜM YEREL-SEN olarak büyümeye devam ettiklerini ifade eden Antalya Şube Başkanı Demet Kurupınar,  4.  Genel Kurul seçimlerinde Ankara Genel Merkeze iki değerli yol arkadaşımızı taşımaktan büyük gurur duyuyoruz dedi.

NEDEN KILIÇDAROĞLU DEDİK

“Hukuk devleti, bütün işlem ve eylemlerinin hukuk kurallarına uygunluğunu başlıca geçerlik koşulu sayan, her alanda adaletli bir hukuk düzeni kurmayı amaçlayan ve bunu geliştirerek sürdüren, hukuku tüm devlet organlarına egemen kılan, Anayasa'ya aykırı durum ve tutumlardan kaçınan, insan haklarına saygı duyarak bu hak ve özgürlükleri koruyup güçlendiren, Anayasa'ya ve hukuk kurallarına bağlılığa özen gösteren, yargı denetimine açık olan, yasaların üstünde yasa koyucunun da uymak zorunda olduğu temel hukuk ilkeleri ile Anayasa'nın bulunduğu bilinci olan devlettir” şeklinde konuşan Tüm Yerel-Sen Antalya Şube Başkanı Demet Kurupınar açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:

“21 yıldır ülkemizi yöneten siyasi iktidar söylemleri ve icraatları ile eşitlik ilkesini yok etmiş, sosyal hukuk devletini zayıflatmıştır. Kamu yönetiminde tarikat ve cemaatlerin arka bahçesi olan vakıf ve dernekler hüküm sürmeye başlamıştır. Adalet ilkesi yok edilmiş, liyakat ortadan kaldırılmıştır. Eş, dost akraba, yandaşlık en önemli referans olmuştur. Neoliberal politikalar başat ilke haline getirilmiştir. Uluslararası güçlerin istekleri emir telakki edilmiştir. Emekçiler ve emekten yana tavır alanlar yoksullukla sınanır hale getirilmiştir. Kamu emekçileri beslenme, barınma gibi temel ihtiyaçlarını karşılayamaz hale gelmiştir. Açlık sınırı 11.632, yoksulluk sınırı ise 30.630 TL olmuştur. Hal böyle iken emekçilerin gelirleri yüksek enflasyon karşısında erimiş, satın alma gücü zayıflamıştır. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında, insan hak ve özgürlüklerinin, adaletin, insana, hayvana, doğaya saygılı, insan odaklı kamucu ve toplumcu adil yönetimin iş başında olması elzemdir. Çocuklarımızın çağın gereksinimlerine uygun yetişmeleri, bilimsel, çağdaş temelli eşit eğitim almaları gerekmektedir. Parasız sağlık ve parasız eğitim tüm yurttaşlara adil bir şekilde sunulmalıdır. Kamusal istihdamda liyakat ilkesi esas alınmalı, mülakatlar kaldırılmalıdır. Emekçilerin ekonomik ve sosyal haklarına eksiksiz kavuşmaları sağlanmalıdır. Belediye çalışanlarının piyasalaşan yerel yönetim hizmetlerinde haklarının gasp edilmesine tüm gücümüzle karşı çıkıyor ve daha iyi koşullara kavuşmak için mücadele etmekteyiz. Adaletsiz politikalarıyla sonraki kuşaklarımızı bile borçlandıran, toplumu ayrıştıran, temel hak ve özgürlükleri yok eden siyasal iktidara karşı TÜM YEREL SEN olarak 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğimizi kamuoyu ile paylaşıyoruz.”

HABER: BÜLENT ÖNER

 

Paylaş