Antalya
Yayın Tarihi : 09.05.202313:58
Güncelleme Tarihi : 09.05.202314:03
A
GÜNDEM , POLİTİKA
Eğitim-İş, İmamoğlu’na yapılan saldırıyı kınadı
Eğitim-İş, İmamoğlu’na yapılan saldırıyı kınadı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yapılan saldırıyı tepkiler çığ gibi büyüyor. Saldırıyı kınayan Eğitim-İş Şube Başkanı Sadık Acar, “Erzurum’da  provokatif ve organize bir şekilde saldırı gerçekleştirilmiştir.” dedi.

 

Eğitim İş Antalya Şube Başkanı Sadık Acar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı Ekrem İmamoğlu’nun Erzurum’da düzenlediği mitinge yapılan taşlı saldırıyı kınadı. Acar, “Seçimi savaş haline getiren, koltuğunu vatanından çok seviyordur. Sayın Ekrem İmamoğlu ve saldırıya maruz kalan diğer yurttaşlarımıza geçmiş olsun diyor, bu karanlık provokasyona girişenleri de azmettiricilerini de kınıyoruz.” ifadelerini kullandı.

KARANLIK İKLİMİ BESLİYORLAR

Seçimler yaklaştıkça iktidar bloğunun muhalefeti itham etme ve hedef gösterme çabaları, demokrasi adına utanç verici görüntülere neden olduğuna dikkat çeken Acar, “ İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı Ekrem İmamoğlu’nun Erzurum’da düzenlediği mitinge provokatif ve organize bir şekilde saldırı düzenlenmiştir. Miting alanı önce AKP’li Büyükşehir Belediyesi tarafından otobüsler park edilerek gasp edilmiş, ardından organize bir grubun taşlı saldırısına sahne olmuştur. İmamoğlu söze başlar başlamaz, TOMA’ların hemen yanından başlayan taşlı saldırıda, aralarında yaşlı ve çocukların da olduğu onlarca yurttaş yaralanmıştır. Ellerinde Türk bayrakları taşıyan yurttaşların uğradığı bu saldırıya dakikalar boyunca kolluk kuvvetleri tarafından müdahale edilmemesi, olayı engellemekle, engelleyemediyse soruşturmakla yükümlü olan İçişleri Bakanı’nın olaydan sonra İmamoğlu’nu provokatörlükle suçlaması, iktidarın özneleri tarafından yapılan ‘oh olsun’ şeklindeki açıklamalar, ne yazık ki bu tür saldırıların doğduğu karanlık iklimi besleyen gelişmeler olarak arşivlere geçmiştir.” diye konuştu.

DÜŞMANLIK DEĞİL REKABET

O taşlar, kime atılırsa atılsın Türkiye Cumhuriyeti’nin demokrasi kültürüne, devletin tarafsızlığı ilkesine isabet ettiğini kaydeden Acar, açıklamasını şöyle sürdürdü: “ Atatürk’ün milli mücadelenin rotasını çizdiği kongreyi düzenlediği Erzurum’u, bu milli mücadelenin sonucu olan Cumhuriyet ve demokrasinin saldırıya uğradığı yer haline getirmeye çalışanlar, o taşları aslında ülkenin itibarı ve geleceğine fırlatmıştır,” diyen Sadık Acar, “Türk Milleti, her seçim zamanında adayları, partileri dinler, vaatleri tartar ve Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’in en büyük getirisi olarak kendisini belli bir zaman dilimi için kimin temsil edeceğini seçer. Seçim atmosferine yakışan duygu düşmanlık değil rekabettir. Seçimi savaş haline getiren, koltuğunu vatanından çok seviyordur. Sayın Ekrem İmamoğlu ve saldırıya maruz kalan diğer tüm yurttaşlarımıza geçmiş olsun diyor, bu karanlık provokasyona girişenleri de azmettiricilerini de kınıyor; adil, demokrasi kültürümüze ve ulusumuza yerleşmiş kardeşlik bağlarına yakışır bir seçim atmosferi istiyoruz”  

 

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanlığı, Ekrem İmamoğlu’nun Erzurum Mitingi’nde atılan taşlardan birinin fotoğrafını paylaşarak seçmenlere seslendi.  İl Başkanlığı’nın sosyal medyada yayınladığı paylaşımda  “İlk turda bitirelim” mesajı verildi. 

HABER: MUSTAFA KOÇ

        

                                                                                                                               

 

Paylaş