Antalya
Yayın Tarihi : 08.05.202316:06
Güncelleme Tarihi : 08.05.202316:31
A
GÜNDEM , POLİTİKA
CHP’de o taş simge oldu
CHP’de o taş simge oldu

14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan seçimlerin öncesinde miting çalışmalarını sürdüren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Erzurum mitingi kalabalığın arasından atılan taşlar nedeniyle yarıda kesildi. Atılan taşlardan biri CHP’nin seçim öncesinde simgesi haline geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanlığı atılan o taşlardan birisini paylaşarak, “İlk turda bitirelim” mesajı yayınladı. İmamoğlu mitingine yönelik saldırı tüm yurtta olduğu gibi Antalya’da da partililer tarafından kınandı. Erzurum mitinginde önce meydana yakın bir noktaya toplanan gruba ilişkin polislere seslenen İmamoğlu, “Seyreden polisler, biz de sizi seyrediyoruz. Bu şehrin valisi, emniyet müdürü; biz de sizi seyrediyoruz. Devam edin. Hiç sorun yok” şeklinde sitem etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Antalya mitingi devam ederken Erzurum’da yaşanan saldırının ardından Kılıçdaroğlu konuştu. Kılıçdaroğlu saldırıya ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Sevgili halkım mafyalar, militanlar SADAT'çılardan Sinan Ateşi öldüren torbacılardan beşli çetelerden domuz bağcılardan oluşan bir militarist koalisyon var. Bugün Ekrem başkana saldıran bunlardır. Amaçları insanları korkutmaktır, sandıktan uzak tutmaktır. Tüm Türkiye itidalini koruyacak. Türkiye makul çoğunluğun ülkesi, çoğunluk bu kötülüğü bitirecek. Sevgili halkım 14 Mayıs'a odaklanın başka her şey teferruattır" diyerek İmamoğlu'na geçmiş olsun.”

HABER: BÜLENT ÖNER

Paylaş