Antalya
Yayın Tarihi : 08.05.202315:44
Güncelleme Tarihi : 08.05.202315:47
A
GÜNDEM
Seçim Kurulu CHP lehine karar verdi
Seçim Kurulu CHP lehine karar verdi

Cumhuriyet Halk Partisi Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin,  Ak Parti’nin kanuna aykırı şekilde seçim propagandası yaptığı için İlçe Seçim Kuruluna yaptıkları başvurunun kabul edildiğini dile getirdi. 

 “Ak Parti'nin kanuna aykırı seçim araçları, miting bayrakları ve afişlerine yönelik yaptığımız itiraz seçim kurulunca bir kez daha kabul edildi. Daha önce Mevlüt Çavuşoğlu için yaptığımız itirazın ardından mevzuata aykırı olarak asılan afişler söktürülmüştü” şeklinde konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:

“Benzer itirazımızı yeniledik ve alınan karar doğrultusunda Ak Parti'nin kanuna aykırı olarak bastırdığı araçlardaki giydirmeler sökülecek, yasak yerlere astıkları bayrak ve afişler kaldırılacak. Ak Parti ile her alanda, her sahada mücadelemizi sürdürüyoruz. Halkımızın içi rahat olsun. Hukukunuzu koruyacağız. Seçim kanununu ihlal etmeye çalışanlara göz açtırmayacağız.”

Yaklaşan seçimler öncesinde Şahin Ak Partili kurmayları şu cümlelerle eleştirdi:

“Denizleri doldurdunuz imara açtınız. Dereleri, ırmakları imara açtınız. Sel vurdu. Onlarca insanımız yitip gitti. İnsanlarımızı suyun altında kaldı. Fay hatlarının üzerine imar verdiniz. İmar barışıyla çürük çarık ne varsa yasal kisveye büründürdünüz. On binlerce insanımızın hayatlarını kaybetmesine neden oldunuz. Ama size rant çıkmadığı için bir Kırcami’yi içinize sindiremediniz. Sadece bir AKP’li avukat 14 dava açtı. Sağlık Bakanlığı 6 dava açtı. Ama işi şansa da bırakmadınız, olumlu onca görüşe rağmen bir olumsuz görüşe dayandırarak Kırcami’de inşaatlarını başlamasını sağlayacak planları iptal ettirdiniz. Bunların elbet, 14 Mayıs’ta sandığa giderken milletin vicdanında elbet bir karşılığı olacak. Çözümün kimde olduğu, Kırcami’nin sizin yüzünüzden kaybettiği geleceği kimin geri getireceğini de bu halk, bu millet çok iyi biliyor.”

HABER: BÜLENT ÖNER

 

Paylaş