Antalya
Yayın Tarihi : 08.05.202309:59
Güncelleme Tarihi : 08.05.202310:02
A
GÜNDEM
Bağ-Kur’da prim gün sayısı düşüyor
Bağ-Kur’da prim gün sayısı düşüyor

Emekli olabilmek için 9 bin gün prim yatırmak zorunda olan küçük esnafta prim gün sayısı 7 bin 200’e düşüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, prim gün sayısının düşürülmesiyle birlikte esnafın emekliliğinin daha kolay hale geleceğini dile getirdi.

Antalya’da prim gün sayısını dolduramadığı için EYT’den faydalanamayan binlerce esnafa gün ışığı doğdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim vaatleri arasına küçük esnafı da aldı. Erdoğan açıklamasında, “Biz sadece eser ve hizmet siyaseti yapmıyoruz” dedi.

Kuaför, manav, bakkal, tesisatçı, pazarcı gibi küçük esnaflara da bir müjde vermek istediğini dile getiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Küçük esnaflarımızın prim ödeme gün sayısını SSK'lılarla eşitleyerek 7200 güne indiriyoruz. Yeni dönemde yapacağımız ilk işlerden biri olacak bu çalışmadan inşallah 1 milyon küçük esnafımız faydalanacak. Tüm esnaf kardeşlerimize hayırlı olsun diyorum. Biz sadece eser ve hizmet siyaseti yapmıyoruz. Bizim ülkemize kazandıracak daha çok eserimiz, milletimize verecek daha çok müjdemiz var.”

HABER: BÜLENT ÖNER

 

Paylaş