Antalya
Yayın Tarihi : 05.05.202316:16
Güncelleme Tarihi : 05.05.202318:42
A
GÜNDEM
Kırcami’de muhalefet sınıfta kaldı
Kırcami’de muhalefet sınıfta kaldı

Ak Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Osman Ülker, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'ın Kırcami imar planlarıyla ilgili soruna çözüm bulamadıklarını dile getirdi.

Ülker, yaptığı yazılı açıklamada, Antalya'da Kırcami olarak bilinen 8 mahallenin tamamını, 2 mahallenin de bazı bölümlerini ilgilendiren imar planı sorununun çözümü için çalıştıklarını kaydetti. Kırcami bölgesinde daha önce mahalle sakinleriyle bir araya geldiğini belirten Ülker, burada Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'un yaptığı duyuruyla önemli bir adım atıldığının müjdesini verdiklerini hatırlattı.

BİZ ELİMİZDEN GELENİ YAPTIK YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Ülker, "Kırcami bölgesi 40 yıldır bu sorunla mücadele ediyordu. Bugüne kadar olan süreçte hükümetimiz ve Cumhurbaşkanımız Kırcami halkının dertlerini paylaştı. Bakanlığımızın imar planını onaylamasıyla da hükümetimiz bu konuda üzerine düşen tüm görevi yerine getirdi. Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Muratpaşa Belediyesi tarafından yeniden hukuki süreç gerektirmeyecek şekilde tamamlanması gerekiyordu” dedi.

HABER: BÜLENT ÖNER

 

Paylaş