Antalya
Yayın Tarihi : 29.04.202314:37
Güncelleme Tarihi : 29.04.202314:49
A
GÜNDEM , POLİTİKA
14 Mayıs seçimlerinde oy pusulasında 26 parti yer alacak
14 Mayıs seçimlerinde oy pusulasında 26 parti yer alacak

Çoğu partinin adlarını bile bilmiyor. Göz önünde olan oy oranları yüksek en fazla 10 parti biliniyor diğerlerinin ne adları ne vaatleri ne de kimlerden oluştuğu gündeme gelmiyor.

2023 seçimlerinde seçim pusulasında yer alan 26 partiden biri de Genç Parti

26 Kasım 1992 tarihinde kurulan Genç Parti, beklenmedik bir şekilde 3 Kasım 2002 genel seçimlerinde %7,25 oy aldı.

Genç Parti'nin seçmenlere 2007 Türkiye genel seçimleri için bulunduğu vaatlerden biri olan Mazot 1 YTL olacaktı

22 Temmuz 2007 genel seçimlerinde, seçim öncesi yapılan anketlerin hiçbirinde tahmin edilmediği kadar düşük bir oran alarak (%3.03) girdiği ikinci seçimde de meclise girmeyi başaramadı. Genç Parti 2009 yerel seçimlerine, 2011 genel seçimlerine ile Haziran 2015 genel seçimlerine ve Kasım 2015 genel seçimlerine katılmamıştır.

Ancak bu yıl 2023 seçimlerinde seçim pusulasında yer alan 26 partiden biri de Genç Parti.  Genç Parti Ankara 28. Dönem Milletvekili Adaylarından Demet Zinkçi’nin basında hiç yer almadıkları serzenişiyle karşılaştım. Biz neler yapmak istiyoruz, neden Genç Parti ile yola çıktık kimse sormuyor, oy oranı yüksek partiler, ya da ittifaklar artık tekellerine almış TV kanallarını, gazeteleri, biz ancak YouTube kanallarında kendimizi ifade edebiliyoruz diye bir yazı göndermiş sosyal medya aracılığıyla.

 Bu mesajı sizlerle paylaşmak isterim…

Merhaba,

Ben Demet Zinkçi. 09.08.1965 tarihinde Ankara’da dünyaya geldim. İlk, orta ve lise öğrenimlerimi Ankara’da tamamladım. Lisansımı Ankara Gazi Üniversitesi İşletme Bölümünden aldım. İki evlat sahibiyim. Hatay, Antakyalıyım.

İş yaşamım evlatlarımı büyütürken finans sektöründe başladı. Uzun yıllar borsa ve finans alanında yürüttüğüm çalışmalarım, evlatlarım büyüdükten sonra kendi iş yerimi açmamla gayrimenkul alanına yöneldi.

Siyaset çalışmalarına başlamam da bu yıllara tekabül ediyor. Anavatan Partisinin delegesi olarak yola çıktığım maceram, DYP Çankaya Gençlik kolları başkanlığı, DP Milletvekili aday adaylığı sıralamasıyla devam etti.

Geçen yıllar içerisinde ülkemizde siyasetle ilgilenmek bireysel inanç kırılmalarıma yol açtığı için veda etmiştim fakat içinde bulunduğumuz karanlık dönemi aydınlatmak üzere bir umut ışığı gördüğüm için Cem Uzan başkanlığındaki Genç Parti ile yeniden dönüş kararı aldım.

Ülkemizdeki hukuksuzluğun tamir edilmesi için önemli bir adım olarak gördüğüm Cem Uzan’ın mağduriyetinin düzeltilme mücadelesi, beni yeniden ülkemiz için Genç Parti çatısı altında çalışmaya teşvik etti ve Ankara 1. Bölge 5. Sıra Milletvekili adayı oldum.

Sayın Genel Başkanımız Cem Uzan’ın taahhüt ettiği, ülkemiz için öncelikli olarak yapacaklarımız listesi beni heyecanlandırdığı gibi, eminim bende uyandırdığı heyecanı tüm ülke vatandaşlarımızda uyandıracaktır. Sayın Genel Başkanımız katılım gösterdiğimiz bu seçimlerde meclise girmemiz durumunda aşağıda listelenmiş olan vaatleri yerine getireceğini taahhüt etmektedir.

 

1)18 yaşını doldurmuş her Türk Vatandaş’ının banka hesabına 29 Ekim 2023 tarihinde 10.000 € yatırılacak,

2)Depremzede vatandaşlarımızın mağduriyetlerini gidermek için 11 ilimize 200.000.000.000 € bütçe ayrılacak ve vatandaşlarımızın yaraları sarılacak,

3)Ülkemize davet edilecek Melek Yatırımcılarla birlikte yapay zekâ, solar enerji teknolojileri gibi sektörlerde ülkemize 100.000.000.000 € yatırım yapılacak,

4)Temel ihtiyaç malzemelerimizin hemen hemen hepsini ithal ettiğimiz ve ülkemizin çiftçilerinin, üreticilerinin mağdur edildiği bu dönemde üretim ve tarım için 100.000.000.000 € bütçe ayrılacak,

5)Asgari ücret ve emekli maaşları € para birimine endekslenecek ve asgari ücret ve en düşük emekli maaşı 1.000 € olacak,

6)Son yıllarda yaşanan bireysel vatandaşlık mağduriyetlerinin giderilmesi için ‘cinayet, cinsel istismar ve kadına şiddet’ hariç bırakılmak üzere genel af çıkarılacak.

Sayın Uzan’ın taahhütlerinin bende uyandırdığı heyecan ve inanç yeniden ülkem için çalışmak ümidini bende uyandırdı.

Cem Uzan’ın da dediği gibi ‘’Biliyorsunuz bizim partimizin adi Genç Parti…. Gençler ve Yeni Nesiller ... bizim evlatlarımız…hepimizin ve vatanimizin geleceğidir…Türkiye’de işsizlik Gençlerde maalesef %25 üstündedir…. Gençlerimiz gerek işsizlikten gerek ise sermaye eksikliğinden dolayı işsizlik girdabında, bataklığında boğulmaktadırlar.

Türkiye’yi terk edip batıda kendine hayat kurma arzusunda olan gençlerimiz %50 nin üstündedir… Genç Parti Türkiye’nin Gençlerine Sahip çıkacak!

Hırsızlık bitecek israf bitecek… vergiler azalacak. Devlet devletliğini bilecek! Zengin Türkiye

Zengin Vatandaş, Zengin Genç, yeni bir yarında buluşacak, devlet- devlet baba olacak!’’

 

Ülkemiz ve milletimiz için güzel günlerin yeniden gelmesini, yolumuzda muvaffak olmamızı dilerim.

Saygılarımla

Demet Zinkçi

 

HABER: YEŞİM ERTAN

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: