Antalya
Yayın Tarihi : 29.04.202313:56
Güncelleme Tarihi : 29.04.202313:57
A
GÜNDEM , POLİTİKA
Oluç Manavgat’tan destek istedi
Oluç Manavgat’tan destek istedi

HDP Grup Başkanvekili ve Yeşil Sol Antalya Milletvekili Adayı Saruhan Oluç ve Milletvekili Adayı Neriman Bakır, Emrah Tağ ve Manavgat ilçe Eş Başkanlarının katılımıyla Manavgat’ta ziyaretlerde bulunuldu

Yeşil Sol Parti Antalya Milletvekili Adayı Saruhan Oluç ve beraberindeki heyet seçim çalışmasına devam ediyor. Oluç ve beraberindekiler, Antalya’nın Manavgat ilçesinde seçim çalışmalarına devam etti. Seçim çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunan HDP Grup Başkanvekili ve Yeşil Sol Antalya Milletvekili Adayı Saruhan Oluç açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“AKP-MHP İktidarı bu ülkede büyük bir yıkım yarattı. Ekonomiden, siyasete her alanda enkaz yarattı. Bu seçimde de ne kadar destek gördüklerini göreceğiz. Biz değişim yaratmak için mücadele edeceğiz. Bu konuda halkımıza güveniyoruz.”

Oluç açıklamalarını şu şekilde tamamladı:

“Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turda sonuçlanması gerektiğini düşünüyoruz. Aday çıkarmadık ve Türkiye’de demokrasi, adalet, hukuk açısından vaatlerde bulunan gerçekten demokratik bir değişim gerçekleştireceğini düşünen adaya oyumuzu vereceğimizi söyledik. Tek adam yönetimini değiştirmek gerekiyor. Türk toplumunda kutuplaşma ve gerginlik yaratan bir siyasi figürün değişmesi gerekir. Açık ve nettir. Bu konuda hiçbir farklı yaklaşımımız yok. Parlamento seçiminde iki şey önemli. Bir yasa çıkarmak için 301 milletvekiline ihtiyaç var. Komisyon dağılımlarında şu anki muhalefet yönünde gerçekleşmesi için hem de anayasa değişikliği yapmak için. Türkiye’nin gerçekten demokratik ve özgürlükçü bir anayasaya ihtiyacı var. Bir toplumsal sözleşmeyi yeniden yazmak gerekiyor. Bunun içinde en az 360 oya ihtiyaç var. HDP Türkiye’nin büyük üçüncü partisidir. Biz Yeşil Sol Parti’nin de üçüncü parti olma yolunda koruyacağımızı biliyoruz. Meclis’te güçlü bir grubun olması gerekiyor. Türkiye’nin demokratikleşmesi, bağımsız ve tarafsız bir yargının oluşması, genel demokrasinin inşa edilebilmesi için, Yeşil Sol Parti’nin güçlü bir gruba sahip olması gerekiyor.  Bu yüzden Yeşil Sol Parti’ye verilen oylar boşa gitmiyor. Tam tersine Türkiye’nin üçüncü büyük partisini güçlendirmiş oluyor. Ne kadar güçlü olursa Yeşil Sol Parti o kadar Meclis’e yansıması güçlü olur. Bizler Türkiye’nin her yerinde aynı anlayışla çalışıyoruz.”

HABER: BÜLENT ÖNER

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: