Antalya
Yayın Tarihi : 29.04.202310:55
Güncelleme Tarihi : 29.04.202310:56
A
GÜNDEM , POLİTİKA
CHP’de gözler 14 Mayıs’ta
CHP’de gözler 14 Mayıs’ta

CHP, Antalya'da 50 yıl sonra ilk kez Deniz Baykal'ın isminin bulunmadığı bir listeyle seçime giriyor. Yarım asır tecrübeli siyaset anlayışıyla Antalya’da ve parti genel merkezinde CHP’nin bir numaralı ismi olan Deniz Baykal, bir süre önce yaşamını yitirmişti. Siyaset kurumunun önemli isimlerinden olan merhum Baykal’ın yer almadığı bir aday listeyle seçime giden CHP Antalya İl Örgütü 14 Mayıs’ta sandıktan nasıl bir sonuç elde edecek merak ediliyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya il ve ilçe örgütleri 14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ile milletvekili seçimlerine odaklandı. Kent genelinde etkin çalışmalarla mevcut 5 olan milletvekili sayısını artırmak ve Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na en yüksek oyu alabilmek için yoğun mücadele içerisinde olan CHP Antalya örgütleri cadde cadde, sokak sokak bire bir görüşmelerle seçmenlerden oy istiyor.

MİLLETVEKİLİ ADAYLARI VE PARTİLİLER SAHADA

14 Mayıs seçimlerine kısa bir süre kaldı. Milletvekili adaylarının yanında partili örgüt temsilcileri yoğun çalışma programı içerisine girdi. Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, 14 Mayıs’ta önemli bir zafere imza atacaklarını kaydetti. Tek adam rejiminin 14 Mayıs’ta sandıkta sona ereceğine dikkat çeken Cengiz, tüm parti bileşenlerinin aralıksız bir şekilde seçime odaklı çalışmalar içerisinde olduğuna dikkat çekti.

BAYKAL GİRDİĞİ 10 SEÇİMİN 9’UNDA LİSTE BAŞI OLMUŞTU

1973 yılında ilk defa Antalya'dan milletvekili seçilen Baykal, 50 yılda CHP listelerinden 10 defa girdiği milletvekilliği seçiminde, 9 defa birinci sırada kendisine yer bulabilmişti. Türkiye 14 Mayıs seçimlerine hazırlanırken, partiler de vekil listelerine odaklanmış durumda. Antalya'dan 17 milletvekili, 14 Mayıs'ta gerçekleştirilecek milletvekilliği seçimleri sonrasında Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde görev yapacak. 2018'de gerçekleştirilen seçimde 5 milletvekili çıkaran CHP'de aday adaylığına 109 kişi başvurdu. Ancak bu seçimde CHP'de 50 yıllık bir değişim yaşanacak. Partinin eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın vefatıyla birlikte CHP, Antalya'da 50 yıl sonra ilk defa Baykal'ın olmadığı bir listeyle seçime girecek.

HABER: BÜLENT ÖNER

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: