Antalya
Yayın Tarihi : 28.04.202315:45
Güncelleme Tarihi : 28.04.202315:48
A
GÜNDEM , YAŞAM , ÇEVRE
52 bin lira maaşla kuş korumacısı aranıyor
52 bin lira maaşla kuş korumacısı aranıyor

Kraliyet Kuşları Koruma Derneği (RSPB), yıllık 27.000 sterlin (aylık 52 bin ila 55 bin 800 lira) maaşla yeni bir saha görevlisini işe almak için iş ilanı yayımladı.

İngiliz yaban hayatı grubu Kraliy (RSPB), dünyanın en ücra adalarından birinde 13 ay boyunca çalışacak birini arıyor. Adada çalışan Rebekah Goodwill ve Lucy Dorman, Kraliyet Kuşları Koruma Derneği (RSPB) için çalışıyor. Rebekah'nın görev süresi Eylül ayında sona ereceği için RSPB yıllık 25.000 ila 27.000 sterlin (aylık 52 bin ila 55 bin 800 TL) maaşla yeni bir saha görevlisini işe almak için iş ilanı yayımladı. İlana dünyanın her yerinden başvuru yapılabiliyor. Ada Britanya Denizaşırı Toprağı statüsünde olduğu için İngiltere'nin çalışma izni kurallarına tabi değil.

TAZE YİYECEK YOK

İş, deniz kuşu türlerini takip etmeyi içeriyor ve adayların "zorlu ve uzak bir Antarktika altı ortamda" yaşamaya iyi uyum sağlamasını gerektiriyor. Adayların ayrıca "ilgili bir konuda fen derecesine veya eşdeğer bir deneyimeve  sahada yabani kuş/hayvanlarla ilgilenme ve izleme deneyimin sahip olmaları isteniyor. Rebekah ve Lucy, potansiyel çalışanları zorlu hava koşullarına göğüs germeleri ve bir yıl boyunca taze yiyecek bulamama gibi sorunlar konusunda uyarıyor.Ekvatorun 40 ila 50 güney enlemleri arasındaki şiddetli rüzgarlarla ünlü bölgede, en yakın ülkeden bin milden fazla uzakta yer alan adada yemeklerin paketlenmiş ya da dondurulmuş olarak gelmesi gerekiyor.

İZALOSYAN ALTINDALAR

Adada kuşları gözlemleyen Rebekah sosyal izolasyondan pek şikayetçi değil; adada internet bağlantısı olduğunu belirtiyor ve "Garip bir şekilde burada arkadaşlarımla ve ailemle İskoçya'da çalıştığım zamana kıyasla daha fazla bağ kurduğumu hissediyorum" diyor.RSPB'nin Uluslararası Muhafaza Ekibi'nin bir parçası olarak Lucy ve Rebekah, nesli tükenme tehlikesi olan Atlantik sarı gagalı albatros, Atlantik fırtına kuşu gibi birçok kuşun hareketlerini takip ediyorlar.Kuş yavrularıyla ilgili verileri toplayıp bunların adada çoğalan farelere karşı mücadelelerini gözlemliyorlar.RSPB farelerin 19. yüzyılda adaya gelen gemilerden yayıldığını düşünüyor ve adayı onlardan temizlemeye uğraşıyor.Tekrar hatırlatalım ilgilenenlere başvuruların en geç pazar günü yapılması gerekiyor. 

HABER: YEŞİM ERTAN

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: