Antalya
Yayın Tarihi : 28.04.202315:04
Güncelleme Tarihi : 28.04.202315:06
A
GÜNDEM
Fraport TAV Antalya Havalimanı, Ortadoğu ve Kuzey Afrika'ya açılıyor
Fraport TAV Antalya Havalimanı, Ortadoğu ve Kuzey Afrika'ya açılıyor

KARŞILADIĞI yolcu sayısı ile Türkiye turizmine büyük katkı sağlayan Fraport TAV Antalya Havalimanı son yıllarda giderek artan seyahat talepleri doğrultusundayeni destinasyonlar ile yolculara hizmet vermeyi hedefliyor. Bu bağlamda kısaca MENA olarak nitelendirilen Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesi önemli bir kaynak pazar haline geliyor.

Toplam yolcu trafiğimiz içindeki payı 2019 yılından bu yana yüzde 3'ten yüzde 6'ya yükselen bu pazar ile bölgeye seyahat eden misafirler, deniz- kum güneş turizminin yanı sıra alışveriş, gastronomi, şehir ve doğa turları ile yıl boyunca kent ekonomisine katkı sağlıyor.

 

Antalya Havalimanı olarak Ortadoğu ve Kuzey Afrika kaynak pazarları özelinde geliştirilen proje, 2023 yılında kente birçok yeni havayolu ve yeni rota kazandırmayı hedefliyor. Bu kapsamda havayollarıyla yapılan ortak rota geliştirme çalışması, 2023 yaz sezonunda 8 ülkeden 11 rotada toplam 10 havayolu tarifeli olarak Antalya'ya hizmet vermeye başlayacak.

 

Bu sene ilk defa Antalya Havalimanı'na operasyon gerçekleştirecek olan havayolları ise Kuwait Airways, Wizzair Abu Dhabi, Flynas ve Flyadeal.

 

Ülke ve kış turizm hedeflerine katkı sağlayacak bu pazarlarda tek yön koltuk kapasitesinin 2023 yılında yüzde 25 artış ile yaklaşık 800 bine ulaşması planlanıyor. Özellikle Katar ve diğer Arap ülkeleri için uygulanan teşvik programlarının yanı sıra dijital pazarlama çalışmaları da 2022 kış sezonu başından beri devam ediyor. (DHA)

 

 

 

 

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: