Antalya
Yayın Tarihi : 04.04.202318:08
Güncelleme Tarihi : 04.04.202319:56
A
GÜNDEM , KÜLTÜR-SANAT
Dayanışma için satılıktır
Dayanışma için satılıktır

Eğitim Sen Antalya Şubesi’nin, bu yıl 21’incisini düzenlediği Plastik Sanatlar Karma Sergisi, Aydın Kültür Salonu’nda açıldı. Serginin geliri depremzede öğrencilere burs verilecek.

Eğitim Sen tarafından bu yıl 21’inci kez düzenlenen Plastik Sanatlar Karma Sergisi’nin açılışına Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Eğitim Sen yönetici ve üyeleri, sanatseverler, sanatçılar ve siyasi partilerden yönetim kadroları katıldı.  Aydın Kanza Kültür Salonu’ndaki sergide Ayşe Topçu, Barbaros Aksu, Bülent Tüfekçi, Cem Özaydın, Derya Derya Yılmaz, Emel Balım, Fahrettin Kaya, Hekimhan Hekimoğlu, Macide Duran, Mina Golzar, Müjgan Ezer, Müşerref Gönül Açar, Nusret Nesim Ekmen, Serpil Orul, Sevda Kesim, Shabnam Majdabadı, Sinan Kubilay, Soner Kolbüken ve Tekin Fırat’ın eserleri sergileniyor. Serginin açılış konuşmasını yapan Ramazan Güler, “Bu yıl etkinliğimizi 6 Şubat’ta yaşadığımız, on binlerce yurttaşımızı kaybettiğimiz, geniş bir coğrafyayı etkileyen deprem felaketinin hep birlikte acısını paylaşmaya, yaralarını sarmaya çalıştığımız bir dönemde gerçekleştiriyoruz. Deprem bizlere nasıl bir ülkede yaşadığımızı ve asıl önemlisi nasıl bir ülkeyi kurmamız gerektiğini hatırlattı. Eserlerini geliri depremzede öğrencilere kullanılmak üzere ‘dayanışma için satılıktır’ ibaresiyle satışa sundukları için sanatçılara teşekkür ediyoruz.” dedi

GELİRİ İLE BURS VERİLECEK

Eğitim Sen Antalya Şubesi adına konuşan Şube Başkanı Nurettin Sönmez ise, bu yıl 21.sini düzenledikleri bu serginin kuruluş yıldönümü sergisi olduğunu, ancak yaşanan deprem felaketi nedeniyle bu yıl biraz geciktirdiklerini, sanat ile emek mücadelesini birlikte yürütmeye çalışan bir sergi olduğunu, birbiri içine geçen emek ve sanat için kendi üyelerinin katkı ve çabalarıyla gerçekleştiğini vurguladı.Konuşmasında, emekten yana bir sanat anlayışıyla Eğitim Sen Antalya Şubesinin de plastik sanatlar sergisi, kompozisyon yarışması, edebiyat söyleşileri yoluyla bu çalışmalara katkı sunduğunu belirtti. Ayrıca bu yıl sergiye eser veren sanatçıların eserlerini bağışladığını, bu eserlerden elde edilecek gelirin depremzede öğrencilerin eğitimi için kullanılacağını belirtti.

BAŞKAN UYSAL KATKI VERDİ

Açılışa Katılan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ise, konuşmasında böyle bir sergi düzenledikleri ve şehrimizle buluşturdukları için Eğitim Sen şube başkanına ve sergiye katılan diğer siyasilere katılımları için teşekkür etti ve Siyasetin estetize olmasına çok ihtiyaç olduğunu belirtti. Sendika bir faaliyet gerçekleştiriyorsa biraz iktisada dokunulmalı diyerek, tüm dünyada siyasi ve ekonomik bir baskı olduğunu, enflasyonun ücretliden alınan bir tür vergi olarak adlandırıldığını ve ülkemizle beraber tüm dünyada artışta olduğunu, siyasetin iktisatla bağının koparıldığını aktardı. Konuşma sonrası sergiyi gezen, sergi defterini yazan Uysal , eserlerden de aldı.Etkinlikte Eğitim Sen üyesi, müzisyen Hekimhan Hekimoğlu da bir gitar dinletisi sundu.21.Plastik Sanatlar Karma Sergisi Aydın Kanza Kültür Salonu’nda 08 Nisan’a kadar ziyarete açık olacaktır.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: